Kieran Gibbs (© zimbio.com)

Winterburn: Gibbs může jít v mých šlépějích

07.06.2009, 13:46 – Filip ČavojProfil na Twitteru / Arsenal.com

Nigel Winterburn vkládá v mladičkého Angličana Kierana Gibbse velké naděje, dokonce ho srovnává se sebou samým.

Devatenáctiletý anglický levonohý obránce prožil v letošní sezoně skvělé období, neboť hlavně díky zranění francouzského levého obránce Gaela Clichyho dostal od svého manažera Wengera šanci hrát a Gibbs se své naděje chytil pevně za pačesy s takovou vervou, že mu to vyneslo pozvánku do anglického národního týmu do 21 let.

Jediným šrámem na letošním vystoupení Gibbse v dresu Arsenalu je podklouznutí v semifinále Champions League s Manchesterem United, které předcházelo první brance utkání. Nicméně pokud to Kierana nějak více zlomilo a podepsalo na jeho psychice, může se „inspirovat" chybami takového pána fotbalisty, jakým byl Nigel Winterburn, jenž prožil noční můru zejména v roce 1988, kdy Arsenal bojoval ve finále ligového poháru.

Winterburn vidí v Gibbsovi velký charakter a kvality potřebné k tomu, aby jej mohl napodobit: „Určitě ho stále trápí a trápit bude to podklouznutí na Emirates Stadium, které se odehrálo v semifinále Ligy mistrů, ale pro mě jsou takové věci pouze testem mentality. Já jsem také neproměnil penaltu ve finále Ligového poháru ve Wembley v rámci své první sezony v dresu Arsenalu, ale prakticky mě to jaksi nasměrovalo k tomu, abych se zde stal úspěšným. Pokud něco podobného potká i Kierana, zanedlouho lidé zapomenou na nějaké podklouznutí v zápase s Manchesterem United," burcuje mladšího kolegu Nigel.

Lidé nyní stále spekulují o tom, koho Arsène Wenger přivede na Emirates Stadium během letošního léta, ale s jistotou mohu konstatovat, že levý bek se jako nová posila neobjeví, protože nyní v Arsenalu působí dva skvělí leví obránci, takže určitě nebude potřeba nového Nigela Winterburna. K dispozici je skvělý krajní bek Gael Clichy a jako zástupce si velmi dobře počíná i Kieran Gibbs," pochvaluje si současnou generaci levých obránců v Arsenalu bývalý slavný fotbalista.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama