Robin van Persie (© onsoranje.nl)

Van Persie si už tuto sezonu asi nezahraje

23.12.2009, 13:25 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Arséne Wenger prozradil nové informace o dlouhodobě zraněném útočníkovi Robinu van Persiem a podle slov francouzského kouče si holandský střelec zahraje nejdříve na konci květa.

Van Persie utrpěl v listopadovém přátelském utkání své reprezentace proti Itálii zranění vazů v kotníku a musel krátce po započatí zápasu vystřídat. Po několika podrobných vyšetření a podstoupení chirurgického zákroku se ukázalo, že se jedná o dlouhodobé zranění, a proto pro 26letého rodáka z Rotterdamu letošní sezona nejspíše skončila. 

V úterním rozhovoru dostal manažer Wenger na stav holandského reprezentata několik otázek a i přesto, že operace proběhla úspěšně, se jeho absence odhaduje na celý zbytek sezóny: „Jestli bych měl být hodně optimistický, tak řeknu, že se možná vrátí v dubnu. Ovšem jestli mám být reálný, vídím to spíše na květen, což znamená zbytek celé sezóny. Byl bych velmi rád, kdybych měl pro vás za nějaký čas překvapení.“

„První věcí je především důležitá operace a otázkou je, zda má chirurg nějakou možnost urychlit uzdravení. My jsme měli jasnou odpověď - ano. Druhá věc je první fáze po operaci, jestli se objeví nějaké infekce, nebo ne. U něj se neobjevila. Třetí a poslední věcí je trpělivost. V současné chvíli nemůže dělat nic jiného, než jen sedět doma a čekat, až se bude v lečení dále pokračovat. Má za sebou první dva kroky, které proběhly velmi úspěšně,“ vysvětlil Arsène Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama