Cesc Fabregas

Injury news před zápasem s Wolves

02.04.2010, 11:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Po náročném utkání Ligy mistrů proti Barceloně se na scénu vrací anglická Premier League, ve které Arsenal v rámci 33. kola přivítá na domácím Emirates Stadium Wolverhampton Wanderers.

Blíží se velmi důležitý a nejspíše i klíčový závěr letošní sezóny a Arsenalu se opět začína smůla lepit na paty. Od středečního utkání Ligy mistrů proti Barceloně má zdravotní problémy dalších pět hráčů.

Jako největší ztráta je určitě kapitán Cesc Fabregas. Ten si naštípl lýtkovou kost a po podrobných vyšetřeních lze konstatovat, že v letošní sezóně nejspíše dohrál. Doba léčby se odhaduje na šest týdnů, což znamená, že by stihl jen případné finále Ligy mistů v Madridu, nicméně od toho dělí Arsenal ještě několik překážek.

Andrej Arshavin, který musel být v zápase proti Barceloně z důvodu zdravotních komplikacích vystřídán už v prvním poločase, bude manažeru Wengerovi chybět až tři týdny. Ruského křídelníka trápí bolavé lýtko.

Stejný problém má stoper William Gallas, který si své zranění obnovil. První odhady poukazovaly na to, že francouzský bek pro letošní ročník již také dohrál, ovšem to se nakonec našteští nepotvrdilo. Gallas by měl být mimo hru také tři týdny.

Kromě těchto dlouhodobě zraněných hráčů mají problémy také Gael Clichy, kterého trápí bolavá záda a Denilson Neves, jenž má problém s třísly. Jejich start v sobotním zápase proti Wolves tak není jistý, nicméně oba čeká ještě zdravotní vyšetření, které vše ujasní.

„V současné době jsme jako armáda, která se vrátil z velké bitvy. Utrpěli jsme několik zranění, ovšem potřebujeme vše analyzovat a soustředit se na další zápas. Williama opět trápí lýtko a hrát nebude nejspíše tři týdny, stejně jako Arshavin, který má stejný problém a bude chybět stejnou dobu. Clichy se potýká s bolavými zády. Nejspíše potřebuje oddych, ovšem vše bude ještě upřesněno na vyšetření. Denilson má problém s třísly a taky bude podroben zdravotní prohlídce. Cesc, William a Andrej jsou tedy určitě mimo hru a u Gaela a Denilsona se ještě rozhodne, zda budou v sobotu hrát,“ uvedl Arsène Wenger na předzápasové konferenci.

I přesto, že se „Kanonýrům“ opět začíná plnit místo na marodce je manažer Wenger přesvědčen, že má dostatečně široký kádr na to, aby stále dokázal bojovat jak v Premier League, tak v Lize mistrů: „Jako náhrady máme k dispozici Silvestreho, Campbella, Rosického, Eduarda, či Velu.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama