Thierry Henry

Navrátilec Henry: Fanoušci byli úžasní

01.04.2010, 22:20 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Bývalý hráč Arsenalu Thierry Henry, který se ve středu večer postavil v dresu katalánské Barcelony proti klubu, kde strávil velkou část své kariéry, byl nadšen uvítáním a reakcí všech domácích fanoušků.

32letý útočník včera poprvé od svého odchodu bojoval v dresu jiného celku proti svému Arsenalu, ke kterému má velký citový vztah a i přesto, že Henry přijel na Emirates Stadium s jiným týmem, na fanoušcích to nebylo znát. Před začátkem utkání většina stadionu skadovala jeho jméno, při jeho příchodu na hřiště všechny tribuny tleskaly a po končeném hvizdu odcházel do šaten za obrovských ovacích.

Francouzský útočník, který za své působení v Arsenalu nastřílel 226 branek, po skončení tohoto duelu přiznal, že byl z atmosféry velmi nadšený, až dojatý.

„Bylo to velmi emocionální a zvláštní. Při příchodu na hřiště jsem byl příjemně přivítán, ovšem nejzvláštnější to bylo na konci. Řekl jsem si, že musím fanoušků Arsenalu zatleskat a viděli jste sami, co se stalo. Nikdy jsem nepopíral moji lásku k tomuto klubu a fanoušci mi dnes opět prokázali, že mne neustále milují. Bylo to úžasné,“ přiznal Henry.

Thierry si také myslí, že velký podíl na včerejším vyrovnání Arsenalu mají právě fanoušci, kteří domací tým intenzivně hnali za úspěšným výsledkem. Zároveň také dodal, že konečný stav 2:2 je pro Barcelonu z tohoto zápasu do odvety na Nou Campu velice přijatelný: „Nejsem příliš překvapen, že se dokázali do utkání vrátit. Z velké části jim to usnadnili fanoušci, kteří vždy dokážou pomoct. Můžete prohrávat 0:2 a pokud vás v tu chvíli fanoušci začnou neustále podporovat, máte velkou šanci se opět dostat do tempa zápasu a udělat nemožné. Já vím moc dobře, co se může stát právě zde na Emirates Stadium. Bylo by pro nás lepší, kdybychom vyhráli, ale i 2:2 je dobrý výsledek,“ dodala legenda Arsenalu před odletem zpět do Barcelony.

Na to, jak fanoušci Henryho přivítali a zároveň se s ním i loučili se můžete podívat zde.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama