Tomáš Rosický, Marouane Chamakh a Johan Djourou

Djourou: Cescu, zůstaň!

02.08.2010, 13:25 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Švýcarský obránce si je plně vědom důležitosti Cesca Fabregase pro Arsenal a nabádá proto svého kapitána, aby minimálně jeden rok ještě zůstal.

Barcelona se celé léto neúnavně snaží zlákat do svých řad hvězdu londýnského velkoklubu, jenže zatím marně. Přestože vedení Barcelony již poslalo do Anglie nabídku, Arsène Wenger ji rázně zamítl se slovy, že třiadvacetiletý kreativní záložník není na prodej. Vypadá to tedy, že Fabregas nakonec bude červenobílý dres oblékat i v příští sezoně a tuhý boj o jeho služby svede celek z Katalánska zase příští rok.

Johan Djourou pevně doufá, že Cesc zůstane na severu britské metropole minimálně ještě jednu sezonu. „Všichni víme, že Fabregas je pro nás důležitý hráč. Je nesmírně důležité, aby zůstal, protože naším cílem je udržet tým pohromadě, nikdo nesmí odejít. Potřebujeme ho, samozřejmě je to jeho rozhodnutí a záleží pouze na něm, ale já doufám, že zůstane," řekl skysports.com

Vytáhlý stoper rovněž věří, že Arsenal letos prolomí dlouhé čekání na větší úspěchy. „Už se nemůžeme dočkat startu Premier League. Nyní jsme připraveni něčeho dosáhnout. Už to sice říkáme několik let a vždy jsme cíl nesplnili, jenže teď jsem přesvědčení, že se budeme prát o první místo. Chceme být tam nahoře, máme na to kvalitu," je si jist.

Djourou se také krátce vyjádřil o svém zdravotním stavu. ,,Minulý rok to pro mě bylo frustrující, protože jsem byl strašně natěšený a nakonec to dopadlo tak, že jsem kluky sledoval jen z tribuny. Nyní jsem zcela fit a připraven vyrazit o boje. Mám doboru šanci probojovat se do týmu díky odchodům stoperů Gallase a Campbella. Po návratu ze zranění se cítím lépe a silněji. Teď je to jen na mně, abych dokázal, že jsem schopen hrát týden co týden," zakončil třiadvacetiletý Djourou.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama