Havard Nordtveit (vpravo)

Bundesliga mne posunula dál, říká Nordtveit

03.08.2010, 21:00 – fery

Havard Nordtveit byl minulou sezonu na hostování v Bundeslize, konkrétně v Norimberku. Norský obránce, který však v německém klubu naskakoval i v záloze, se nyní o svém minulém angažmá rozpovídal.

Havard Nordtveit byl v minulé sezoně na hostování v Německu, a to konkrétně v Norimberku, se kterým hrál Bundesligu a odehrál celkem 20 zápasů. „Hrát ve dvaceti Bundesligu, to je pro mne fantastické,“ započal norský obránce rozhovor pro oficiální stránky Arsenalu.

„Odehrál jsem dvacet zápasů a nastoupil jsem proti takovým hvězdám, jakými jsou Arjen Robben nebo Franck Ribéry. Také jsem hrál zápas, na kterém bylo 82 000 diváků. Je na vás vyvíjen tlak, protože musíte získat tři body. Je to další můj velký krok po psychické stránce,“ pochvaluje si.

„Musíte být soustředěni a připraveni na každý den, každý zápas. Na začátku to bylo těžké, hodně se dbalo na disciplínu, ale to já mám rád, takže to pro mne nebyl problém. Byl to velký krok kupředu.“

Havard Nordtveit se netají tím, že by se rád přemístil z pozice pravého beka zpět na post stopera. Rád by chtěl jít ve šlépějích Steva Boulda (trenér týmu Arsenalu do 18 let), který přišel ve dvaadvaceti letech ze Stoke City a přemístil se z pozice pravého obránce na stopera.

„Byl jsem v Lillestrom na čtyři měsíce na hostování a odehrál jsem sedmnáct zápasů na postu pravého obránce. Odtud jsem šel rovnou do Norimberbku na deset měsíců a hrál jeden zápas na stoperu a zbývajících devatenáct ve středu zálohy. Pak jsem se vrátil sem zpátky a hrál jsem pravého beka,“ popisuje svou častou změnu postu Havard.

„Myslím si, že mnoho velkých hráčů jde také touto cestou. Steve Bould hrál dříve pravého beka než šel na stopera. Je to dobrá zkušenost tam hrát, protože když poté nastoupíte na stoperu, už předem víte, jak asi pravý bek bude myslet,“ vylíčil na závěr Nordtveit.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama