Tomáš Rosický při tréninku v Rakousku

Rosický dalším ve frontě: Je čas ukončit čekání na trofeje

03.08.2010, 20:56 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Český reprezentační kapitán se už nadále nechce v dresu Arsenalu trápit. Svůj půst po velkých výhrách se prý bude v nadcházející sezóně snažit ukončit.

29letý rodák z Prahy dosáhl se všemi kluby, jejichž dres hájil, na trofeje. Se Spartou získal ligový titul třikrát, v německé Bundeslize s Borussií Dortmund jednou. Do síně slávy ještě přidal dvě vítězství v anketě Fotbalista roku z let 2002 a 2006.

Od svého přesunu do Arsenalu, který proběhl před čtyřmi roky, však na trofeje stále čeká. Severolondýnský celek se naposledy z velkého vítězství radoval v roce 2005, kdy na úkor Manchesteru United získal FA Cup. Jenže od té doby „Kanonýři“ na poháry čekají, nadcházející sezóna 2010/11 by pro ně ale měla být klíčová. A to z jednoho prostého důvodu - manažer Arsène Wenger se bude rozhodovat o své další budoucnosti. Hráči tak před startem nového ročníku často hovoří o své touze, která, doufejme, bude naplněna.

„Loňská sezóna byla rovněž důležitá. Sami jste viděli, že jsme se dlouho drželi těsně pod vrcholem. Stále nám však něco chybí. Doufám, že jsme se z posledních ročníků poučili a nebudeme dělat stejné chyby,“ věří jeden z nejstarších a nejzkušenějších hráčů současného Arsenalu, který dlouhou dobu laboroval s poraněnou podkolenní šlachou.

„Chceme, aby pro nás byl každý rok úspěšným. Jsme hráči velkoklubu, proto musíme být šampiony. Vyhrávat trofeje je pro mě to největší lákadlo. V každém klubu, v němž jsem hrál, jsem něco získal. Mým cílem je zopakovat to i v Arsenalu,“ připomíná Tomáš Rosický, který nechybí v nominaci české reprezentace pro přátelské utkání s Lotyšskem. To je na programu tři dny před startem nového ročníku Premier League, tedy 11. srpna.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama