Radost hráčů Arsenalu

Víra bude hrát velkou roli, tvrdí Wenger

04.01.2011, 18:35 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Manažer Arséne Wenger se domnívá, že důležitým faktorem v boji o ligový primát jsou nejen dobré výsledky, ale také víra a soudržnost celého mužstva.

Tým z Emirates Stadium před středečním zápasem proti „Citizens“ sídlí na třetí pozici za oběma celky z Manchesteru s počtem 39 bodů. Krok s vedoucím duem si udržel Arsenal novoroční výhrou na půdě Birminghamu City, kde po brankách Van Persieho, Nasriho a Fabregase zvítězil 3:0. To, že se musí s „Kanonýry" v boji o titul Premier League jistě počítat, napověděla i povánoční výhra nad londýnskou Chelsea, kterou Wengerův výběr přehrál 3:1.

Severolondýnský celek vyhrál anglickou ligu naposledy v sezóně 2003/04, kdy za celý ročník nenašel přemožitele. Francouzký kouč Arsène Wenger cítí, že nyní přichází opět zlomový okamžik k úspěchu, a proto, aby se mohl opravdu uskutečnit, bude potřeba víra všech hráčů a soudržnost týmu.

„Po našich posledních zápasech si hodně věříme. To je to, co bude dělat boj o titul hodně zajímavým. Máme chuť, nasazení a chceme hrát, což je velice důležitým faktorem. Ze sobotní výhry jsem byl velmi potěšen. Po utkání s Chelsea jsme byli nesmírně vysoko, protože jsme vyhráli, ovšem během okamžiku jsem zase klesli, jelikož jsme zbytečně ztratili dva body na Wiganu. Ovšem těší nás, že jsme se dokázali opět vzchopit a vyhráli jsme na St. Andrew's,“ vyjádřil se 60letý manažer „Gunners“.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama