Thomase Vermaelena stále trápí Achillova šlacha

O Vermaelenovi bude rozhodnuto během čtrnácti dnů

05.01.2011, 10:00 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / Arsenal.com

Dlouho očekávaný návrat stopera Thomase Vermaelena je stále odkládán. Podle posledního prohlášení manažera Arséna Wengera bude ohledně belgického reprezentanta jasno během následujících dvou týdnů.

28. srpna minulého roku naposledy oblékl dres londýnských „Kanonýrů“. Od té doby léčí Achillovu šlachu, která se nehojí. Během následujících čtrnácti dnů ale bude Thomas Vermaelen podroben důkladnějšímu sledování manažera Arsenalu Arséna Wengera, jenž se podle jeho progresu rozhodne, zda je třeba obranu posílit.

„Thomas se brzy vrátí k normálnímu tréninku. Následující dva týdny nám definitivně napoví. Doufejme, že vše proběhne v pořádku. Uvidíme,“ zní netrpělivě z úst francouzského lodivoda. „Momentálně to s Vermaelenem vypadá pozitivně, ale více budeme vědět až koncem ledna.“

Právě tehdy se však uzavře zimní přestupní termín, během něhož možná Arsène Wenger bude muset sehnat posilu. Tedy pokud se stav belgického reprezentačního stopera nebude zlepšovat. Jedním ze zástupců bývalého hráče Ajaxu by se mohl stát Gary Cahill z Boltonu. V médiích se ale spekuluje o dalších desítkách jmen, která naleznete v našem lednovém speciálu k přestupnímu okénku.

„Nikomu neprozradím konkrétní jména. Pokud se však Thomas Vermaelen neuzdraví, vše budeme řešit,“ prozradil 61letý rodák ze Štrasburku, jenž promluvil i o navrátilci Aaronu Ramseym. „Aaron odehrál v pondělí za Nottingham Forest celých devadesát minut. V úterý s námi ještě netrénoval, ale ve středu se již zapojí do přípravy. Než se plně uzdraví, bude mu to trvat nejméně dva měsíce. Vždyť chyběl tři čtvrtě roku.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama