Marouane Chamakh

Chamakh a Denilson mají drobné problémy

20.01.2011, 21:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com, skysports.com

Po zajištění postupu do 4. kola FA Cupu přes Leeds United nyní Arsenal soustředí všechny myšlenky na sobotní utkání 24. kola Premier League, ve kterém na Emirates Stadium přicestuje Wigan Athletic.

Před tímto duelem má manažer Arsène Wenger pochybnosti o startu útočníka Marouaneho Chamakha a záložníka Denilsona. Marocký střelec si během středečního zápasu proti Leedsu přivodil menší problém s kolenem, zatímco brazilský fotbalista má potíže s naraženým bokem. Nemělo by se jednat o žádné velké komplikace.

Pokud by oba zmínění byli schopni nastoupit, lze očekávat podobné složení týmu jako právě v odvetném utkání FA Cupu na Elland Road.

Abou Diaby (lýtko) a Sébastien Squillaci (stehno) budou mimo hru ještě jeden týden, a jak ukazují nejnovější informace, Lukasz Fabianski také stále není přípraven nastoupit, protože jeho doléčení ramene vyžaduje trpělivost. Lze tedy předpokládat, že v brance nastoupí mladý Polák Wojciech Szczesny, který v posledních zápasech zastupuje oba své zraněné kolegy.

„Máme nejistotu ohledně Chamakha a Denilsona. Denilson má lehce naražený bok a uvidíme, jak na tom bude v pátek. Chamakh dnes vypadal celkem dobře a nikdo nový žádné velké problémy nehlásí. Toto jsou jen menší problémy, ale vše by mělo být v pořádku. Diaby se Squillacim ještě nejsou připraveni, ale myslím, že během příštího týdne se dočkáme jejich návratu. Fabianski je také bohužel ještě mimo hru, jelikož má v rameni ještě bolesti. Musíme být trpěliví,“ vyjádřil se ve čtvrtek na tiskové konferenci manažer Arsène Wenger.

Pár slov před víkendovým ligovým zápasem proti Wiganu pronesl také francouzký záložník Diaby, který se těší zpět na hřiště. „Ihned poté, co jsem se zranil, cítil jsem bolesti, a proto jsme se docela obávali. Vyšetření ale byla uklidňující. Zpět bych mohl být příští víkend nebo během týdne. Žádná velká příprava nebude nutná, protože jsem se na sobě pracoval dva měsíce před svým návratem.“ 

Dlouhodobě na marodce tedy prozatím zůstává stoper Thomas Vermaelen (Achillova šlacha) a brankář Manuel Almunia (kotník).

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama