Thomas Vermaelen a Cesc Fabregas

Vermaelen si už letos nezahraje, Fabregas v sobotu nenastoupí

17.03.2011, 18:25 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Arsenal se v posledních dvou zápasech rozloučil jak s Ligou mistrů, tak s anglickým FA Cupem a nyní se může plně soustředit jen na Premier League. V sobotu v rámci 30. kola vyjíždí „Kanonýři“ na půdu West Bromwiche Albion.

Oficiální klubové stránky ve čtvrtek informovaly, že belgický zadák Thomas Vermaelen, který si v sprnu loňského roku přivodil zranění Achillovy šlachy, v letošní sezóně dohrál. Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam se několikrát pokoušel neúspěšně zapojit do tréninku a v lednu podstoupil ve Švédku unikátní zákrok, který měl problém odstranit.

Manažer Arsène Wenger tehdy uvedl, že Thomas Vermaelen bude schopný nastoupit během čtyř až šesti týdnů, ovšem skutečnost je jiná. Ještě ve středu samotný stoper pro anglický tisk uvedl, že cítí zlepšení a nastínil tak možný brzký návrat, nicméně podle nejaktuálnějších informací do letošního ročníku již nezasáhne.

„Pro Thomase Vermaelena letošní sezóna skončila. Pravda je taková, že od září byl mimo hru a já jsem netušil, že by mohl být na marodce až do konce ročníku. On se od té doby nedostal na hřiště a ani po šesti měsících není schopný hrát. Jsem přesvědčen, že se dokáže naplno vyléčit, ale ve zbytku sezóny se na něj již spoléhat nemůžeme,“ uvedl francouzský kouč.

Dále byly zveřejněny novinky ohledně švýcarského stopera Johana Djouroua. Ten si minulý víkend na půdě Manchesteru United zranil rameno a po zápase bylo uvedeno, že v letošní sezóně také dohrál. V týdnu přišla švýcarská Fotbalová asociace s novinkami, že stav 24letého rodáka z Pobřeží slonoviny není tak závažný a brzy by se mohl opět objevit na trávníku. Arsène Wenger situaci před sobotním utkáním na půdě WBA upřesnil.

„Johan Djourou si nezahraje zhruba šest týdnů. Existuje malá šance, že si letos ještě zahraje. V pondělí jej čeká artroskopie, poté budeme vědět více. Doufám, že se dočkáme pozitivních výsledků. Jasné je, že mimo hru bude minimálně šest týdnů,“ uvedl na adresu švýcarského reprezentanta 61letý manažer.

Pro sobotní duel na Hawthorns by mohl být připraven útočník Nicklas Bendtner, který vynechal zápas na Old Trafford z důvodu zažívacích problémů. Do hry určitě nezasáhne Alex Song (koleno), Abou Diaby (třísla), Wojciech Szczesny (vykloubený prst), Lukasz Fabianski (rameno), Cesc Fabregas (zadní stehenní sval) a Theo Walcott (kotník).

„Fabregas hrát v sobotu nebude. Měl by být zpět po mezinárodní přestávce, ale nyní nastoupit nemůže. Do hry nezasáhne ani Walcott, který kvalifikační zápasy Anglie také nestihne,“ dokončil Arsène Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama