Abou Diaby

Hodnotenie hráčov po zápase: Blackpool

10.04.2011, 18:45 – Peter MarkoProfil na Twitteru

Pokračujúci boj o titul alebo len boj o konečné druhé miesto? Túto otázku si kládli fanúšikovia Arsenalu pred zápasom 32. kola anglickej Premier League, v ktorom „Kanonieri“ zavítali na Bloomfield Road do Blackpoolu.

Z úvodného odstavca teda platí prvá časť prvej vety a po dnešnom zápase môžu byť s výsledkom všetci fanúšikovia spokojní. Arsenal od úvodu kontroloval stretnutie a všetkých určite potešil návrat Jensa Lehmanna do brány.

Za hostí sa presadil Abou Diaby, Emmanuel Eboue a Robin van Persie, ktorý si tak pripísal už svoj dvanásty tohtosezónny gól v Premier League. Za domácich sa presadil v druhom polčase Taylor-Fletcher, ktorý znižoval na 2:1, no ani to jeho mužstvu nepomohlo.

Jens Lehmann – 7,5: Vitaj späť Jens. Almunia pred zápasom zázračne ochorel a šancu tak dostala 41-ročná legenda „Kanonierov“ a s pokojným svedomím môžeme povedať, že Jens svojím výkonom určite nesklamal, práve naopak. Po celý prvý polčas musel skoro riešiť len centrované lopty a predviedol nám aj jeden zaujímavý výbeh, no v samom závere reflexívne zastavil svojou kopačkou loptu smerujúcu už za bránkovú čiaru a zabránil tak zníženiu na 2:1. Za gól nemôže a navyše nás zachránil od ďalšieho, keď musel hasiť čistú šancu domáceho hráča po Clichyho hrúbke. Predviedol ešte niekoľko zaujímavých momentov a viac snáď dodávať netreba. Spokojnosť.

Emmanuel Eboue – 7,0: Prvý polčas bol zo strany Emmanuela veľmi dobrý. Dobre bránil a snažil sa aj vyrážať dopredu, no a jeho úsilie sa naplnilo v 21. minúte, keď si skvele narazil loptu s Wilsherom a vtrhol do nesformovanej obrany domácich a nemal už najmenší problém prudkou strelou zvýšiť skóre na 2:0. V prvom dejstve sa ukazoval vo výbornom svetle po všetkých stránkach, no v druhom som mal pocit, že sa miestami z hry vytratil a ako keby zabúdal aj na svoje povinnosti vzadu, keď prišlo z jeho strany niekoľko centrov a protiútokov, no celkovo to bol sympatický výkon okorenený víťazným gólom.

Sébastien Squillaci – 6,5: Veľmi sa v prvom polčase nezapotil a čo mal spraviť, to spravil – vyhrával hlavičkové súboje, zblokoval niekoľko centrov a odvrátil niekoľko lôpt. V druhom polčase sa rozhodne viac zapotil, a to hlavne v prvých 15-tich minútach, keď nás domáci miestami slušne zavreli a dusili vo vlastnej šťave. Bolo tam niekoľko chybičiek, no na druhú stranu Seb predviedol zopár slušných sklzov. Dá sa povedať, že až tak veľa práce nemal, no musel sa mať na pozore.

Laurent Koscielny – 6,5: Podarilo sa mu asi dvakrát v prvom polčase nedôrazne odkopnúť loptu a tak ju zbytočne ponúkol hráčom Blackpoolu, no z jeho chýb nepramenilo nič, čo by nás ohrozilo. Zamrazilo ma však pri jeho dvoch zákrokoch, ktoré smrdeli penaltou a vďakabohu, že Lee Mason si nič viac nevšimol. Na druhú stranu sa nedal oklamať súperom v osobných súbojoch, vyhral hlavičkové súboje a bol dôrazný a až na pár drobností ako aj u Squillaciho podal dobrý výkon.

Gael Clichy – 6,0: Prvý polčas bol u Gaela rozhodne lepší ako druhý, keď v tom prvom si dobre plnil aj defenzívne povinnosti a bol aktívny aj smerom dopredu, kde dobre kombinoval. Vzadu sa nenechal oklamať až na situáciu z konca polčasu, keď z jeho strany prišiel nepríjemný center, ktorý z bránkovej čiary nakoniec musel vykopávať Cesc Fabregas. V druhom polčase sa jeho výkon zhoršil najmä čo sa týka defenzívnych povinností, keď sa opäť pozabudol v ofsajdovej pasci ako posledný a dostali sme gól na 2:1. Potom sa v 79. minúte zbytočne zahrával s ohňom až mu loptu vypichol jeden z hráčov domácich, ktorý ju posunul druhému a všetko musel zachraňovať až Lehmann. Dnes sme videli dva rozdielne polčasy u Gaela a ten druhý veru za veľa nestál.

Abou Diaby – 7,5: Slušný výkon z Abouho strany. V 17. minúte sa gólovo presadil, keď už na polke ihriska odzbrojil domáceho hráča a potom si vymenil loptu s van Persiem, ktorý mu ju naservíroval priamo na kopačku a Abou už nemal pred prázdnou bránou najmenší problém. Dostal sa ešte do niekoľkých dobrých príležitostí a náznakov, no nevyužil ich, ako bolo treba a v 46. minúte navyše dostal absolútne zbytočnú žltú kartu, keď nepochopiteľne po faule odkopol loptu. Vedel si dobre pokryť loptu, odzbrojiť súpera a svojimi dlhými nohami sa neraz snažil poprepletať až dopredu a má dosť veľký podiel aj na treťom góle, keď si v obrane skvele poradil s domácimi hráčmi a jeho loptu dopredu ešte predĺžil Fabregas a Walcott s van Persiem stanovili konečné skóre. Až na niekoľko strát a chybičiek to bol pekný výkon. MOTM.

Jack Wilshere – 6,5: Od začiatku sa snažil pomáhať vzadu a nezabúdal však ani na ofenzívne povinnosti, keď si pripísal aj asistenciu na Eboueho gól, keď mu poslal peknú loptu do uličky. Dostal sa aj k niekoľkým pokusom, no Kingsona v bráne domácich neokabátil. Vyskytlo sa však u neho aj dosť nepresností v podobe nepresných prihrávok a zbytočných strát a aj odzbrojení a navyše dostal aj žltú kartu. Nedá sa určite povedať, že to bol zlý výkon z Jackovej strany, to určite nie, len v niektorých fázach hry nebol tak výrazný ako inokedy.

Samir Nasri – 7,0: Začal svižne a zaujal niekoľkými pasmi a stihol sa dostať aj do obrovskej šance po centri Fabregasa, no jeho strela skončila len na tyčke. Bol zapojený v mnohých kombináciách a akciách, no ani jemu nebolo súdené dať gól. Nevyhol sa však niekoľkým zbytočnostiam, ako v druhom polčase, keď sa dlho vozil s loptou až mu ju domáci zobrali a vytvorili nepríjemný protiútok. Po zmene strán bol na svojej strane celkom dobre strážený a nemal veľa priestoru k preukázaniu svojich nespočetných kvalít, a tak bol v 86. minúte už za rozhodnutého stavu vystriedaný Gibbsom.

Cesc Fabregas – 7,5: Vau, to boli magické pasy. Jeden, druhý, tretí, štvrtý, piaty... akurát van Persie a ani Nasri si dnes neobuli gólové kopačky, hoci Holanďan sa presadil, no z tých šancí to bolo málo. Prvých desať minút trošku trvalo, kým sa Cesc dostal úplne do hry, no potom začal čarovať so svojou pravou nohou a posielal jeden famózny pas za druhým. Jediné, čo týmto učebnicovým prihrávkam chýbalo, bolo gólové zakončenie jeho spoluhráčov. Navyše na konci polčasu stihol v poslednej chvíli odpáliť loptu pohybujúcu sa na bránkovej čiare. Samozrejme, nie každá prihrávka Cesca našla svojho adresáta, predsa len pri tom množstve to asi ani nie je možné, no bola sa na to radosť dívať. Skutočne ostáva škodou, že tieto prihrávky a centre ostali nevyužité.

Andrej Arshavin – 6,0: V 6. minúte sa po nedorozumení domácej obrany dostal k strele, ktorá však neputovala do opustenej bránky, ale ďaleko od nej. Potom sa objavil v niekoľkých kombináciách a akciách, ktoré aj priniesli veľké vzrušenie pred domácou bránkou, no gólom neskončili. Potom sa miestami z hry vytrácal a nevyhol sa ani niekoľkým chybám a tentoraz bol zaslúžene vystriedaný Walcottom.

Robin van Persie – 7,5: Na začiatku prekvapivo vypomohol v obrane a potom sa už venoval svojej obľúbenej činnosti – útočeniu. Spočiatku sa len trochu zahrieval, keď jeho priamy kop mieril vysoko nad a potom nespracoval peknú prihrávku od Nasriho, no všetko si vynahradil v 17. minúte, keď naservíroval Diabymu loptu ako na tácke a ten už nemal problém. Potom sa však opäť zaklial a nevedel využiť svoje gólové príležitosti, do ktorých sa dnes dostával viac než dosť. Spálil niekoľko tutoviek, ktoré nás ešte mohli mrzieť, no predsa sa dočkal aj on, keď zužitkoval prihrávku Walcotta a stanovil tak konečné skóre. Robin, Robin, len tie šance dnes...

Theo Walcott – Splnil úlohu žolíka ako sa patrí a niekoľkokrát dobre zavaril domácim obrancom a v 76. minúte mu rýchlostne nikto nestačil a pripísal si asistenciu na van Persieho gól.

Kieran Gibbs – Bez hodnotenia.

Aaron Ramsey – Bez hodnotenia.

Po sérii remíz a neschopnosti presadiť sa gólovo, prišiel zápas s Blackpoolom, v ktorom už „Kanonieri“ museli prekonať svoju streleckú smolu, ak ešte chceli pomýšľať na úspech v poslednej súťaži, v ktorej ostali – v Premier League. Diváci dnes mohli vidieť atraktívny zápas z oboch strán, ale hlavne kopec nevyužitých šancí v podaní hráčov Arsenalu, za čo „Kanonieri“ mohli pykať na začiatku druhého polčasu, keď si vybrali takpovediac hluchých 15 minút, počas ktorých nás Blackpool nepríjemne tlačil a dostával sa do príležitostí. Všetko však nakoniec dobre dopadlo a z Bloomfield Road si odvážame tri zaslúžené body.

O týždeň na nás čaká Liverpool a ak chceme neustále pomýšľať na zisk titulu, súpera z Anfield Road, ktorého trápi maródka, musíme bezpodmienečne zdolať. Predtým však budeme ešte držať palce „The Reds“ zajtra v súboji s Manchestrom City.

Ďakujem vám za pozornosť, konečne po víťaznom zápase, a budem rád, ak svoj názor vyjadríte v diskusii. A aby som nezabudol, pred zápasom s Liverpoolom na vás čaká prekvapenie a dúfam príjemné spestrenie. Vidíme sa o týždeň.