Ryo

Ryo: Hostování v Holandsku mi pomohlo

27.10.2011, 11:35 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / arsenal.com

18letý japonský hráč Arsenalu Ryo se v rozhovoru pro oficiální internetové stránky klubu nechal slyšet, že tři měsíce strávené v Rotterdamu mu pomohl v adaptaci na nový styl života.

Ještě před rokem o něm málokdo v Evropě věděl. Arsène Wenger, manažer severolondýnského celku, však patřil mezi vyvolené. Ryo jej okouzlil už loni v létě na zkoušce, kterou v Londýně podstoupil. Proto po něm Arsenal po dovršení 18 let sáhl. Cesta japonského křídelníka se ale po podpisu první profesionální smlouvy vedla do Beneluxu. Rodák z Aiči zamířil na jaře na hostování do holandského Feyenoordu Rotterdam, kde uchvátil místní fotbalovou veřejnost. Tamní novináři mu dokonce vytvořili příznačnou přezdívku. Začali mu říkat „Ryodinho“.

Po krátkém působení v Holandsku se Ryo vrátil na Britské ostrovy a začal letní přípravu s Arsenalem. V úterý nastoupil ke svému druhému soutěžnímu klání v dresu „Gunners“, když naskočil do zápasu 4. kola Ligového poháru proti Boltonu. Mohl si tak vychutnat atmosféru Emirates Stadium, které naplnilo přes 56 tisíc diváků.

Byl to pro mne obrovský šok. Zejména kvůli tomu, že v Holandsku je praktikován diametrálně odlišný styl fotbalu než v Premier League. V Anglii je hra na mnohem vyšší úrovni. Musím si na to zvyknout,“ netají Ryo.

Problémy má ale především s jazykem. „Snažil jsem se anglicky mluvit už v Holandsku, protože jsem prostě musel. Pomohlo mi to. Když jsem se přesunul zpět do Londýna, byl jsem ohromně překvapen. Jazyk tu má zvláštní akcent, často je velmi náročné lidem porozumět.“

„Vše se pro mě změnilo. Po přestupu do Arsenalu se musím učit technice, taktice a řadě dalších věcí. Za několik málo měsíců jsem toho mnoho zažil. Věřím v náš tým a vím, že se v klubu budu zlepšovat,“ uzavřel talentovaný Japonec.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama