Wojciech Szczesny v akci

Szczesny: Musím se neustále zlepšovat

22.11.2011, 22:30 – Theodor / Arsenal.com

Polský reprezentant a jednička Arsenalu Wojciech Szczesny si je vědom, že se musí stále zlepšovat, aby z něj jednoho dne vyrostl gólman světové extratřídy.

Jednička v bráně Arsenalu i reprezentace Polska se drží pevně při zemi prohlášením, že se musí ještě hodně zlepšit, ovšem minulý rok byl pro mladého gólmana klíčový možná v celé kariéře. Hbitý brankář po výtečných výkonech nepustil svého soka Lukasze Fabianského, pevně se usídlil mezi třemi tyčemi obou mužstev. 

Jestli chcete být jednička v Arsenalu, musíte tvrdě pracovat každý den. Nyní jsem sám se sebou spokojený, ale vždy je co zlepšovat, zejména pak aspekty mé hry,“ prozradil Szczesny.

Lidé mi neustále říkají, že jsem velmi sebevědomý, ale jak dojde na mě samotného, tak jsem velký kritik. Když se po zápase podívám na video, snažím se hledat své chyby, abych se z nich následně poučil. Mluvím s trenéry a analyzujeme každou mou chybu, kterou udělám. Vždy je co se učit a doufám, že rady trenérů mi dají hodně. Chci se zaměřovat jen na svou práci a dělat jí správně. A když mou snahu spoluhráči nebo manažer ocení, pak jsem velmi št'astný.“

Pořekadlo, že méně je někdy více, u Arsenalu celkem platí, alespoň co se týče obdržených branek. Z prvních devíti utkání v této sezóně obdržel tým 17 branek, ovšem v posledních 11 zápasech inkasovali „Kanonýři“ gólů pouze 10. Skvělou vizitku má celek ze severu Londýna především v Evropě, když v letošním ročníku Ligy mistrů dostal pouze dvě branky ve čtyřech zápasech. Jisté zlepšení pocit'uje i sám Wojciech Szczesny, který obranu „Gunners“ chválí. 

Myslím si, že jsme udělali celkově velký pokrok. V obraně cítím zlepšení. Myslím, že celý tým brání lépe. V Lize mistrů proti Marseille jsme udrželi v obou zápasech čisté konto, což je výborné. Dává nám to velkou sebedůvěru do dalšího klání, které odehrajeme ve středu proti Dortmundu. Doufáme, že se nám čistý štít podaří uhájit i proti nim.“

Polský mladík je znám i tím, že se nebojí svým hrubým hlasem ujistit spoluhráče, že se mu něco nelíbí. 

Je to součást mého povolání a mám pocit, že mi spoluhráči věří. Když něco řeknu, tak mne poslechnou.“

Brankář Arsenalu nebude v utkání jistě jediným hráčem z Polska. Na Emirates dorazí jeho spoluhráči a kamarádi z reprezentace Jakub Blaszczykowski, Robert Lewandowski a Lukasz Piszczek, kteří prý s gólmanem Arsenalu rádi žertují. 

Navzájem se někdy slovně pošt'uchujeme, naposledy po našem prvním vzájemném utkání. Naráželi na naší nepřílíš oslnivou formu a samozřejmě na gól, který jsem jako brankář inkasoval. Takovou branku musíte jednoduše přijmout, nic jiného nezbývá. Jsem přesvědčený, že je ve středu porazíme a škádlení připadne mně. Stále si ale myslím, že jsme v prvním utkání bránili velmi dobře. Gólová střela do naší sítě byla z dálky asi 20 metrů a s nutnou dávkou štěstí z toho byla branka, ale doufejme, že ve středu udržíme čisté konto a postoupíme do vyřazovacích bojů,“ řekl na závěr Szczesny.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama