Kieran Gibbs

Gibbs si na návrat ještě počká, Sagna začíná běhat

20.12.2011, 21:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Nabitý sváteční program Arsenalu v současné době právě startuje a po těsné prohře na Etihad Stadium se tým ze severu Londýna ve středu představí na hřišti Aston Villy. Jak to vypadá se zraněnými hráči v úterý přiblížil manažer Wenger.

Minulý týden se objevily nové zprávy ohledně Kierana Gibbse, který se po operaci kýly opět vracel k plnému tréninku a vyhlížel svůj návrat na trávník. Ten se měl uskutečnit právě v duelu proti Villans, nicméně úterní informace o jeho stavu start neumožňují. Mladý Angličan si tak bude muset ještě pár dní počkat. 

K dispozici nebude ani obránce Johan Djourou, který si ze zápasu proti Manchesteru City odnesl zranění třísel a mimo hru by měl být až tři týdny. Švýcarský reprezentant je jediným hráčem, který si z nedělního zápasu odnesl zdravotní komplikace. 

Pozitivní zprávou však je, že pravý bek Bacary Sagna začal opět běhat, čímž dal najevo uzdravující se zlomenou lýtkovou kost. Zranění kotníku úspěšně doléčil i Ryo, který se již v pátek zapojil do plného tréninku. Také náhradní brankář Lukasz Fabianski je již v pořádku a zpět do týmu by se měl vrátit během příštího týdne. 

K dispozici nebude defenzivní záložník Alex Song, který si musí odpykat jednozápasový karetní distanc. 

„Djourou pro zítřejší zápas nebude připraven, jelikož utrpěl zranění třísel. To, z čehož jsme měli strach se tak potvrdilo, mimo hru bude tři týdny. Gibbs hrát také ještě nebude. Počítali jsme s tím, že by se již mohl zapojit do utkání, ovšem ještě to není možné. Je to pro nás velké zklamání,“ uvedl v úterý francouzský kouč.

„Ryo se v pátek zapojil do tréninku, takže je již zcela v pořádku. Fabianski dnes trénoval a příští týden by mohl být stoprocentně fit. Příjemná zpráva přichází od Sagny, který začal opět běhat. Všichni ostatní jsou od neděle k dispozici, až s vyjímkou Songa, který má trest,“ dokončil 62letý Wenger.

Zde se můžete podívat na fotogalerii z úterního tréninku Arsenalu před duelem s Aston Villou. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama