Bacary_Sagna

Sagna: Můj post byl v dobrých rukách

07.02.2012, 13:25 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Bacary Sagna ocenil své spoluhráče, kteří ho zastupovali během jeho nepřítomnosti v obranných řadách Arsenalu.

Francouzský zadák odstoupil v říjnu ze zápasu s Tottenhamem kvůli zlomené noze a na marodce jej brzy s problémy se zády doplnil i druhý pravý bek Arsenalu a letní posila Carl Jenkinson.

Arsène Wenger byl tedy nucen na této pozici využívat stopery – postupně zde nastoupili Johan Djourou, Laurent Koscielny, Francis Coquelin a Nico Yennaris.

Všichni si vedli dobře. Není to lehké hrát na jiné pozici, než jste zvyklí. Neumím si představit, že bych dva tři měsíce nastupoval třeba na postustopera,“ řekl Sagna.

Musíte se nové roli přizpůsobit a na takovéto úrovni fotbalu na to není dost času. Na křídlech má hra vyšší tempo a během zápasu naběháte o něco více, ale oni si s tím poradili.“

Francis Coquelin nastoupil na obou krajních pozicích v obraně, zatímco Nico Yennaris zaujal svým výkonem ve druhém poločase proti Manchesteru United před čtrnácti dny.

Oba byli skvělí. Prostě hráli a nestarali se o nic jiného,“ řekl při rozhovoru Francouz a dále chválil dva mladíky Arsenalu.

Byl jsem příjemně překvapen Yennarisovým výkonem proti Boltonu v říjnu. Vedl si opravdu dobře, udělal na mě dobrý dojem. Stejně kvalitně se mu dařilo i v utkání s United, což mě velice těší. Tvrdě pracuje a zaslouží si ocenění.“

„Pochvalu si zaslouží i Coquelin. Je to vlastně záložník, ale na pravém beku odevzdal maximum. Všichni o něm víme, že má také dobrou techniku,“ uzavřel rozhovor Sagna.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama