Trénink Arsenalu

Letní příprava bude v Asii a Africe

09.02.2012, 18:10 – Filip SedlákProfil na Twitteru / guardian.co.uk

Vedení Arsenalu již střádá plány na nadcházející letní přípravu, která by se podle nejnovějších informací měla uskutečnit ve východní Asii a její závěr také v Africe.

Minulé léto zamířili „Kanonýři“ na několikadenní asijskou tour, během které navštívili Malajsii a Čínu. Zde tým manažera Arséna Wengera absolvoval několik tréninků a odehrál přípravná utkání s tamními celky. Ohlasy fanoušků i samotných hráčů na cestu do Asie byly pozitivní.

Podobné léto čeká hráče Arsenalu i v aktuálním roce. Podle plánů mají znovu zamířit na východ, konkrétně do jihokorejského Soulu, čínského Pekingu a Hongkongu. Kromě toho čeká severolondýnský klub také výlet do Nigérie, kde je velké jádro fanoušků „Gunners“.

Letošní příprava by se měla lišit od těch předchozích v několika ohledech. Jelikož se v Londýně koná na přelomu července a srpna letní olympiáda, šestý ročník Emirates Cupu bude na programu až příští rok. Termín přípravy bude také záviset na umístění Arsenalu v letošním ročníku Premier League – pokud se tým ze severu Londýna nedokáže probojovat do Champions League přímo, bude jej čekat kvalifikace, stejně jako tomu bylo na začátku této sezóny.

Rozdíl ale bude v tom, zda půjde skutečně o Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Díky rozdílným termínům předkol těchto evropských soutěží se budou data letních příprav teprve určovat, a to nejspíše až po skončení letošní sezóny. Pokud se však Arsenal umístí hůře jak na 5. místě, nebudou zápasy předkol podstatné, jelikož by to znamenalo, že by výběr Arséna Wengera v následující sezóně vůbec nepronikl na evropskou scénu.

Novodobou přípravu, která doznala změn již v minulém roce, má údajně na svědomí největší akcionář Stan Kroenke, jenž celou záležitost opírá o značku klubu. Má jít údajně o obchodní tah, na němž má vedení Arsenalu vydělat slušný obnos. Prioritou je však také kontakt s příznivci na jiných kontinentech, kde mají „Kanonýři“ velké fanouškovské základny.

Podle výzkumu Premier League sleduje nejvyšší anglickou ligu na africkém kontinentu až 342 milionů fanoušků, přičemž konkrétně v Nigérii je nejoblíbenějším celkem londýnský Arsenal. V letech 1999 až 2004 totiž na Highbury působil legendární nigerijský útočník Nwankwo Kanu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama