Trojef FA Cupu

V osmifinále FA Cupu se Sunderlandem

08.02.2012, 23:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Arsenal si postup mezi nejlepších 16 celků letošního ročníku FA Cupu zajistil již předminulý víkend v domácím zápase proti Aston Ville, ovšem o soupeři, se kterým změří „Gunners“ síly, se rozhodlo až ve středu večer.

Letošní pouť v nejstarší klubové soutěži na světě započali „Kanonýři“ ve 3. kole, kdy na Emirates Stadium porazili 1:0 Leeds United. O jedinou a zároveň vítěznou branku se 9. ledna postaral nejlepší střelec v historii klubu Thierry Henry, který vstoupil do zápasu jako střídající hráč a díky vítězné brance prožil návrat snů.

Další překážkou se ve 4. kole stala Aston Villa, která se v Londýně představila 29. ledna. Wengerův tým značně potrápila, jelikož po prvním poločase „Gunners“ prohrávali o dvě branky. Po změně stran však Arsenal zvýšil tlak a po dvou penaltových trefách Robina van Persieho a šťastném gólu Thea Walcotta se domácí radovali z výhry 3:2, která jim zaručila postup do osmifinále.

O soupeři, s nímž severolondýnští změří síly, se rozhodlo až ve středu. Nakonec se jím stal Sunderland, jenž v prvním zápase na Stadium of Light remizoval s Middlesbrough 1:1. Na řadu proto musela přijít odveta na Riverside, která skončila po uplynutí základní hrací doby stejně jako první duel. Prodloužení však lépe zvládl tým Sunderlandu, který nakonec vyhrál 2:1 a může se těšit na návštěvu Arsenalu.

Osmifinálový zápas FA Cupu na Stadium of Light se uskuteční v sobotu 18. února od 18:15. Již tuto sobotu se „Kanonýři“ představí na stejném stadionu, kam vyjíždějí v rámci 25. kola Premier League.