Kieran Gibbs

Chamakh a Gibbs jsou zpět, Frimpong podstoupil operaci

10.02.2012, 16:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Po kanonádě proti Blackburnu vyhlíží tým Arsenalu další utkání Premier League, ve kterém zamíří na Stadium of Light do Sunderlandu. Před výjezdem přinesl Arséne Wenger nové zprávy o zraněných hráčích.

Od posledního zápasu, v němž „Kanonýři“ na Emirates Stadium deklasovali Rovers 7:1, nebyla zaznamenána žádná nová zranění. Ba naopak, návrat z Afrického poháru národů hlásí útočník Chamakh. Po dlouhé absenci se do týmu vrací také obránce Gibbs. 

Krajní bek Jenkinson, který se v posledních týdnech potýkal s bolestmi zad, by se měl během několika dnů opět zapojit do plného tréninku. Bývalý hráč Charltonu již začal s běháním a vše je na dobré cestě. 

Záložník Frimpong, který si minulou sobotu přivodil v dresu Wolverhamptonu zranění křížových kolenních vazů, podstoupil operaci. Nyní jej čeká dlouhá pauza. Rodák z Ghany, jenž začátkem ledna zamířil na hostování k „Vlkům“, tak bude muset absolvovat podobnou zkušenost jako několik jeho spoluhráčů, jelikož se na hřiště nepodívá několik měsíců.

„Od posledního zápasu jsme neztratili žádného hráče, což je pro nás velice dobrá zpráva. Proto se můžeme na sobotní utkání připravovat v kompletním složení. Čeká nás velice důležitý týden, který nabídne hned tři různé soutěže – Premier League, Champions League a FA Cup,“ uvedl 62letý kouč Wenger.

„Chamakh a Gibbs jsou zpět v týmu. V sobotu nebudou chybět. O všem se rozhodně až před zápasem. Chamakh je v optimální kondici, Gibbs by měl být brzy také. Jenkinson není daleko od návratu do plného tréninku, myslím, že k tomu dojde za dva týdny. Nyní už normálně běhá.“

„Frimpong podstoupil ve čtvrtek operaci. Potkalo ho to, co jsme zde viděli už několikrát – poškozené křížové vazy v koleně. Tím trpěl také Pires, Edu a nyní Frimpong. Domnívám se, že je z toho velice nešťastný. Dobré je to, že operaci mohl podstoupit hned, nemusel na to dlouho myslet. Je to pro něj těžká situace, když hrál výborně za Wolverhampton. Doufejme, že ho do podzimu uvidíme zpět,“ dokončil na páteční tiskové konferenci Arsène Wenger.

Zde se můžete podívat na fotogalerii z páteční tiskové konference a následného tréninku. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama