Wenger nepustil Hendersona na hostování, bude součástí A-týmu

06.09.2012, 12:20 – František BorekProfil na Twitteru / Irish Independent

Mladí nadějní fotbalisté, se kterými se v Arsenalu počítá do budoucna, jsou obvykle posíláni na hostování do menších klubů, kde mají šanci se prosadit a nabrat zkušenosti. Podobný osud čekal i Conora Hendersona, ale Arséne Wenger jej na hostování nakonec nepustil.

Conor Henderson měl původně odejít na hostování, ale jak sám řekl, manažer Wenger den před koncem přestupového období tuto možnost zamítl s tím, že chce, aby 20letý Ir pokračoval ve vývoji v přítomnosti se seniorským mužstvem.

Arsène Wenger zamítl možnost mého hostování, protože chce, abych se připravoval s A-týmem,“ řekl reprezentant Irska do 21 let. „Za rok mi končí smlouva a já potřebuji hrát. Je to dobré znamení do budoucnosti, že mě manažer chrání, ale mojí prioritou je nadále se zlepšovat a rozvíjet svou kariéru.“

„Byl jsem v Arsenalu od svých dětských let, ale v tuto chvíli můžu v klubu hrát maximálně Premier League do 21 let, a to nestačí v této fázi mé kariéry. V plánu je, abych se z hostování vrátil připraven naskočit do seniorského týmu. A pokud bych musel na konci sezóny natrvalo odejít, odejdu,“ dodal dále Henderson.

Conorovi bude za dva dny 21 let a minulou sezónu v létě byl krůček od zařazení do A-mužstva, jenže si přivodil ošklivé zranění a jeho vývoj se pozastavil. V současné chvíli jsou Hendersonovy šance na prosazení v týmu malé, takže je obtížné pochopit, proč Wenger trval na jeho setrvání. Přesto se dá z tohoto kroku pochopit, že by šanci dostat mohl.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama