Conor Henderson

Henderson míří na hostování do Coventry City

21.09.2012, 20:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Mladý záložník Arsenalu Conor Henderson stráví následující tři měsíce na hostování ve třetiligovém anglickém týmu Coventry City.

21letý talentovaný fotbalista se v dresu „Kanonýrů“ do této doby představil pouze jednou. V sezóně 2010/2011 odehrál na Emirates Stadium celých devadesát minut v rámci FA Cupu proti Leyton Orient. V tomto klání klub ze severu Londýna zvítězil vysoko 5:0. 

Jeden start si připsal také v roce 2011 v přípravném zápase proti Kolínu. Zde však na hřišti pobyl sotva pár minut a odnesl si vážné zranění kolenních vazů. Tato zdravotní překážka jej vyřadila na několik měsíců mimo hru. 

Do mládežnické akademie nastoupil Henderson již v roce 1999 a takřka celou svoji "kariéru" tento britský rodák zatím odehrál v rezervním týmu. V roce 2007 si zahrál také tři zápasy v dresu anglické reprezentace do 17 let. O rok později se však díky původu svých prarodičů rozhodl reprezentovat Irsko. Za tuto zemi nastoupil v reprezentaci U17 k šesti duelům a od minulého roku nastupuje v týmu U21.

Nyní čeká Hendersona sbírání zkušeností v náročné League One, kde bude nastupovat za Coventry City po dobu tří měsíců. Tento tým shodou okolností zavítá již ve středu na Emirates Stadium, kde změří síly s domácím Arsenalem v rámci League One Cupu. Conor však do tohoto utkání kvůli daným pravidlům nastoupit nemůže.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama