Arteta vidí chyby jinde, ne v obraně

Arteta odmítá, že by za prohru mohla obrana

01.10.2012, 09:40 – Monika Gordíková / arsenal.com

Mikel Arteta trvá na tom, že obrana Arsenalu nebyla na vině při sobotní prohře s Chelsea. Podle něj by se měl tým zaměřit na zneškodňování soupeřových standardních situací.

Obě branky Chelsea se „narodily“ po zahrání volných přímých kopů. Nejprve Fernando Torres a pak Juan Mata rozhodli o první prohře Gunners v sezoně. „Je to těžké, ale my jsme v posledních dvou zápasech inkasovali třikrát ze standardních situací. To je to, co nás stálo body, a to není dobré,“ uvedl Arteta.

„Nemyslím si, že tohle má co dělat s obranou. Je to bránění při volných kopech nebo rozích. Při těch jsme dnes nebránili dobře, pustili dva góly, které nás stály zápas. Je to odpovědnost každého. Nemůžete z toho vinit jednoho hráče,“ pokračoval Arteta.

Navzdory sobotní porážce Arteta věří, že od začátku sezony lze na hře Arsenalu najít mnoho kladů. A je také skálopevně přesvědčen, že tým se ve středu proti Olympiakosu vrátí na vítěznou stezku. „Hráli jsme proti nejlepším celkům z ligy a nepřipadalo mi, že by nás přehrávali nebo tak. Dokonce si myslím, že jsme byli lepší než Chelsea, to je velmi pozitivní. Ale samozřejmě první prohra v sezoně bolí. Teď se zase vrátíme zpět, protože víme, jak moc je důležité získat v Lize mistrů tři body.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama