Jernade Meade

Meade bojuje o smlouvu: Co mi chybí na výšce, to nahradím bojovností

10.12.2012, 17:50 – František BorekProfil na Twitteru / skysports.com

Mladý obránce Jernade Meade věří, že v Arsenalu dostane další šanci, díky níž si vybojuje nový kontrakt.

Jernade Meade, dvacetiletý levonohý fotbalista, debutoval v Arsenalu v letošní sezóně v rámci Ligového poháru na půdě Readingu (7:5). V prodloužení na hřišti vystřídal Miquela a odehrál patnáct minut. Poprvé v základní sestavě se pak objevil proti Olympiakosu v Lize mistrů, na hřišti strávil 83 minut. Poté jej vystřídal další mladík Angha.

Meade se v obou utkáních prezentoval bojovným výkonem a rozhodně patřil mezi příjemné překvapení. Právě bojovnost je jeho největší zbraní, což ostatně potvrdil i manažer Wenger. Na výšku se rozhodně spoléhat nemůže, je vysoký pouze 161 centimetrů. „Nevzdávám se. Co mi chybí na výšce, to nahradím bojovností!“

„Cítím, že na pozici levého obránce můžu odvést dobrou práci. Hraji velmi jednoduše a umím číst hru, i když je pravda, že je zde stále prostor pro zlepšování,“ říká nadějný obránce, který si vůbec svůj první start za Arsenal připsal v mládežnických kategoriích v jedenácti letech a všichni jej označují jako nového Ashleyho Colea, bývalého levého beka Arsenalu. 

„Mám smíšené pocity, protože jsme prohráli. Ale je to nepopsatelný zážitek, opravdu velký skok v mé kariéře,“ vrátil se ještě k zápasu proti Olympiakosu, ve kterém poprvé naskočil v dresu „Gunners“ v základní sestavě.

Dvacetiletý anglický fotbalista věří, že dostane další příležitosti, aby ukázal, že si od klubu zaslouží novou smlouvu. Ta stávající mu totiž končí už na konci tohoto ročníku. „Nyní se musím zaměřit na to, aby mě lidé sledovali a věděli o mně. Možná by mi pomohlo nějaké hostování. Každopádně věřím, že manažer vidí ve mně něco speciálního a dostanu další příležitost, abych si mohl vybojovat novou smlouvu.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama