Olivier Giroud

Giroud se hlásí zpět, Koscielnyho start s otazníkem

17.12.2012, 10:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Hráči Arsenalu prožili minulý týden nepříjemné vyřazení z Capital One Cupu na půdě čtvrtoligového Bradfordu. Nyní své myšlenky však upínají na pondělní dohrávku 17. kola Premier League, ve které vyjíždí na Madejski Stadium do Readingu. Manažer Wenger přinesl nové zprávy ohledně zraněných hráčů.

Od úterního pohárového zápasu nejsou hlášeny žádné nové problémy, ovšem otazníky visí u několika hráčů. Laurent Koscielny se měl v pátek zapojit do tréninku a jeho start proti Readingu je otevřený.

Nejistota je také u křídelníka Thea Walcotta, kterého trápí zraněné lýtko. Anglický fotbalista nastoupil k poslednímu zápasu 1. prosince proti Swansea a zda se na hřišti objeví ještě v tomto kalendářním roce neví ani sám manažer Wenger.

Pozitivní zprávou je návrat útočníka Oliviera Girouda, jenž v minulém kole proti West Bromu utrpěl několik naraženin, které mu nedovolily startovat proti Bradfordu. 

Záložník Abou Diaby se na začátku sezóny vrátil po delší době do hry, ovšem na konci září jej opět začaly trápit zdravotní komplikace. V současné době údajně udělal několik pokroků, nicméně stále není na plno připraven. Během následujících dnů se do zápasů určitě nepodívá.

„Je to těžké. Někteří hráči pouze trénují a nemůžeme přesně říci, kdo bude na zápas připraven. Koscielny od pátku trénuje, u Walcotta nevíme, ale Giroud se hlásí zpět.“

„U Diabyho se jedná o pomalý průběh, nemůžeme říct konkrétní datum návratu. Čekáme na to, až se bude moci vrátit, ale zatím na to připraven bohužel není. Během Vánoc se do zápasů určitě nezapojí,“ uvedl před odjezdem do Readingu kouč Arsène Wenger.

Aktualizace 11:50
Podle nepotvrzených zpráv by Theo Walcott měl dnes nastoupit do zápasu proti Readingu. I přesto, že anglického křídelníka v posledních dnech trápil problém s lýtkem, manažer Wenger je připraven riskovat. Pokud by se rychlonohý reprezentant Albionu zranil na delší dobu, ohrozilo by to jeho případný prodej v lednovém přestupním období.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama