Jack Wilshere

Wilshere o posledním zápase a odcházejícím Beckhamovi

19.05.2013, 12:10 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Kádr Arséna Wengera by dneska mohl oslavit již šestnáctou sezónu v řadě, kdy by se kvalifikoval do Ligy mistrů. Důležité je však vyloupit St James' Park.

Pokud chtějí hráči Arsenalu uspět, budou jej muset překonat. To cítí i Jack Wilshere, který doufá v udržení čtvrtého místa. Za určitých okolností by ale mohli „Kanonýři“ poskočit ještě o příčku výše, avšak londýnská Chelsea má stále vše ve svých rukách.

„Víme, že pokud zvítězíme, dostaneme se do pohárové Evropy. Buďto přímo, anebo přes kvalifikační předkolo Ligy mistrů. Určitě je v našem týmu hmatatelné jisté nadšení, ale uvidíme, co se stane v utkání. Důležité se bude do něj rychle dostat, protože možná budou úřadovat nervy.“

Nicméně základem bude i nadále zůstat profesionály, což my jsme. Rozhodně nebudeme spoléhat na Sunderland, že obere o body Tottenham,“ je si jistý mladý Angličan, jenž vylučuje jakékoliv zaváhání svého týmu.

„Na našeho soupeře jsme se dívali minulý týden. Podařilo se mu zvítězit, což ideální zrovna nebylo, ale my docela v pohodě urvali body s Wiganem. Což vesměs je to, co jsme potřebovali. Vstřelit několik gólů a poslední kolo tak udělat hodně zajímavé. Pokud na Straky"  vletíme v podobném stylu, nepochybujeme o tom, že si milionářskou soutěž zahrajeme i příští rok. Newcastle už není ohrožený sestupem, můžou tak hrát uvolněně, což jim jejich manažer určitě řekne.“

Záložník Arsenalu se ale vyjádřil i k jisté události, která v poslední době ovlivnila fotbal. Odchází legenda David Beckham, pro kterého je tato sezóna poslední. Podle Wilshera je zrovna tento hráč obrovskou ikonou pro všechny mladé a talentované fotbalisty, kteří s tímto sportem začínají.

Beckham totiž v létě loňského roku cvičil s A týmem „Gunners" a to ještě předtím, než se připojil k francouzskému PSG. Jack s ním tedy měl tu možnost trénovat a přiznal, že k této hrající legendě vždycky vzhlížel s obrovským respektem.

„Pro mne je to největší anglický fotbalista, který kdy byl. Ať už na hřišti, anebo mimo něj. Občas lidé zapomínají co na trávníku dokázal. Byl nejlepší a tento standart si udržoval pekelně dlouho. Pro mne i pro další vyrůstající fotbalisty je vynikající ikonou. Stačí se jen dívat a učit se. Nejen na to, jak hraje, ale i na postoje a profesionalitu. Ta láska ke sportu, která na něm jde vidět, prostě musí ovlivnit každého,“ uzavírá rozhovor pro oficiální stránky Arsenalu Wilshere.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama