Arsene Wenger

Na přestupovém trhu budeme aktivní, potvrdil Wenger

20.05.2013, 15:50 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / telegraph.co.uk, skysports.com

Kouč severolondýnského Arsenalu Arséne Wenger krátce po uzavření ligového ročníku 2013/14 potvrdil, že má na léto připravené velké plány.

Od skončení lednového přestupového okna spekuloval nejen britský deník The Telegraph o tom, že manažer Arsenalu Arsène Wenger bude mít v létě k dispozici 70 milionů liber na posílení mužstva, jež v neděli uhájilo čtvrtou pozici v Premier League a zajistilo si start v předkole Ligy mistrů, která může do pokladny severolondýnského klubu přinést další miliony.

Francouzský lodivod krátce poté, co se se svým týmem pošestnácté v řadě kvalifikoval do nejprestižnější evropské klubové soutěže, naznačil, že v létě skutečně provede v kabině „Kanonýrů“ řadu změn.

„Poslední tři měsíce, během nichž se současný výběr ukázal jako mimořádný, považuji za odrazový můstek do příští sezony. Potřebujeme udržet pohromadě kádr, který je jedním z nejlepších v mé kariéře, a přivést posily. V tomto směru budeme hodně aktivní, přestože talentu je ve fotbale nyní méně než financí,“ míní Wenger.

„Sice nejprve musíme projít předkolem, ale Champions League pro nás znamená větší šanci nalákat nové tváře,“ pokračoval rodák ze Štrasburku, jemuž příští rok vyprší v Arsenalu smlouva.

Podle Jeremyho Wilsona z deníku The Telegraph bude právě následující ročník klíčovým v éře Arséna Wengera. „Musí s týmem získat víc než jen čtvrtou příčku v lize, pokud má v Londýně setrvat i po roce 2014. Bude se chtít rozloučit jako vítěz, jako to udělal například sir Alex Ferguson.“

Na nákupním lístku manažera Arsenalu již nyní údajně figuruje řada jmen. Sázková kancelář Sky Bet vypsala kurzy na přestupy hráčů, kteří jsou s přesunem na Emirates Stadium delší dobu spojováni. Nejnižší je u jména zadáka Swansea Ashleyho Williamse, a to 2:1. Transferové spekulace pravidelně přidáváme na facebook ARSENALsite.cz, zhruba od poloviny června opět poběží přímo na webových stránkách Bulvárník.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama