Andrej Arshavin

Podolski odchod neplánuje, o Arshavina je zájem v Rusku

27.05.2013, 23:00 – Filip ČavojProfil na Twitteru / skysports.com

Kouč Zenitu Petrohrad Luciano Spalletti nevyloučil možnost, že by se Andrej Arshavin vrátil zpět do Ruska. Na druhou stranu Lukas Podolski popřel všechny spekulace o tom, že by chtěl v létě opustit Emirates Stadium.

Jedenatřicetiletý Arshavin si právě v ruském Zenitu udělal jméno evropského formátu, odkud poté přestoupil do Arsenalu. Po několika sezonách ale přestal figurovat v plánech manažera Wengera a dosavadní nejdražší posila v historii „The Gunners" poslední dvě sezony vysedávala, v tom lepším případě, na lavičce náhradníků, pokud tedy nesledoval utkání pouze z tribuny. Loni strávil půl sezony na hostování právě v rodném Petrohradu. 

Současný kontrakt vyprší Arshavinovi letos v létě a světem už i obletěly zprávy o tom, že ruský útočník dal svým spoluhráčům a celému personálu v Colney poslední sbohem. Kam povedou další kroky Arshavinovy kariéry zatím není zřejmé, ale jisté je, že jedním z vážných kandidátů na podpis maličkého štírka je Zenit Petrohrad. „Chceme tým posílit těmi správnými hráčmi, děláme svou práci a v našich hlavách je pouze úspěch týmu," řekl v rozhovoru pro vesti.ru Spalletti.

„Pokud je Arshavin tím, koho hledáme, pak se o něj pokusíme. V Rusku je o Andreje velký zájem, protože je to velice charismatický hráč," uzavřel krátce italský stratég. 

V poslední době se také na přestupovém poli celkem často skloňovalo jméno německého útočníka Arsenalu, který na sever Londýna přišel teprve loni v létě. O bývalého hráče Kolína nad Rýnem jevil zájem především turecký Galatasaray Istanbul, který díky vysokým finančním zdrojům láká nejednoho věhlasného fotbalistu. 

Nicméně Lukas Podolski jakékoli spekulace popřel a vyjádřil se na adresu svého nového klubu jen v superlativech: „V Arsenalu se cítím skvěle a s první sezonou v Anglii jsem spokojený," řekl pro Spox.com.

„Nemám v úmyslu měnit klub, ale spekulace jsou spekulace, těm já nezabráním," vzal vše s nadhledem Podolski jenž svými šestnácti brankami pomohl týmu ke konečnému čtvrtému místu v Premier League. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama