André Santos

Santos v Gremiu nezůstane, vrací se do Arsenalu

28.05.2013, 09:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Levý obránce André Santos, který v únoru zamířil na hostování do rodné Brazílie, se na letní přípravu vrátí na sever Londýna. Vedení Gremia uvedlo, že si jeho služby z finančních důvodů nemohou dovolit.

30letý zadák přišel na Emirates Stadium v srpnu 2011 z tureckého Fenerbahce za necelý šest miliónů liber. Jeho představy na usazení se v základní sestavy se však brzy rozplynuly z důvodů velké konkurence a nevyrovnaných výkonů. 

Santos si do ledna tohoto roku v dresu „Gunners“  připsal pouze 13 startů, což je pro fotbalistu, který předtím nastupoval pravidelně, velice málo. V únoru tak souhlasil s hostováním v brazilském klubu Gremio, kde mu smlouva vyprší v červenci.

Vedení Gremia však uvedlo, že o prodloužení, nebo o uzavření dlouhodobého kontraktu neuvažuje z prostých finančních důvodů

„Přivedli jsme Santose na část sezóny Copa Libertadores a jeho smlouva zde vyprší v červenci. Prodloužit jeho kontrakt by bylo pro klub finanční náročné, protože se jedná o drahého hráče. Musíme mu poděkovat za všechno, co pro nás udělal, ale v obraně dostanou šanci jiní hráči,“ uvedl sportovní ředitel Marcos Chitolina.

Rodák ze Sao Paula se tak v červenci vrátí do Arsenalu, kde bude řešit svou budoucnost. Jestli zůstane součástí severolondýnského celku, nebo si najde nové angažmá, se rozhodne v následujících měsících. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama