Theo Walcott

Jsem připraven být lídrem, hlásá Walcott

30.05.2013, 22:45 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Přestože je Theovi Walcottovi jen 24 let, je jedním z nejdéle působících hráčů v Arsenalu. Do klubu přestoupil ze Southamptonu, když mu bylo šestnáct let. Za tu dobu zažil v kabině dostatek zkušených hráčů, od kterých se mnohému přiučil. Teď cítí, že se jedním z lídrů týmu může stát on sám.

Tato sezóna byla pro Thea Walcotta jeho nejproduktivnější, byl nejlepším střelcem i hráčem s nejvíce asistencemi. V tradiční posezónní anketě Hráč sezóny na oficiálních stránkách se umístil na třetím místě. Během osmi let strávených pod křídly Arsèna Wengera si připsal 263 startů.

Přestože kapitánem je Thomas Vermaelen a jeho asistentem Mikel Arteta, Walcott věří, že i on může svými zkušenostmi pomoct. 

„Množství zkušeností, které mám v tak mladém věku, by mohlo pomoct. Jsem společně s Abou Diabym jediným současným hráčem, který chodil do šatny společně s vítězi Premier League a FA Cupu,“ říká Walcott.

„Své zkušenosti mohu předat ostatním mladým hráčům. Když se jim něco nebude dařit, můžu jim zkusit pomoct. A naopak, když si povedou dobře, musíte jim to dát najevo. Myslím, že tohle by měla být tak trochu moje role, samozřejmě je ale hlavní podávat co nejlepší výkony na hřišti,“ pokračuje odchovanec Southamptonu.

„Samozřejmě nerad vidím zraněné hráče, snažím se je povzbudit. Napsat SMSku, zastavit se u nich a popovídat si s nimi i v tréninkovém centru. Takový jsem, cítím s ostatními a snažím se je ujistit, že na to nejsou sami.“

O osudu Walcotta se dlouho nesly pochybnosti. Naštěstí se ale vedení povedlo s mladým Angličanem prodloužit smlouvu a fanoušci tak nejspíš po delší době v létě nezažijí odchod žádné z opor. Walcott ve 47 zápasech této sezóny vstřelil 21 branek a posbíral patnáct asistencí. 

„Každý je jiný. Každý má jiný styl hry i jiný styl komunikace s ostatními lidmi. V týmu potřebujete lidi, kteří dělají zábavu, což máme. Ostatní to probere, nikdo se pak nemůže schovávat.“

„Myslím, že teď máme rovnováhu mezi mladými, zkušenými a zahraničními hráči. Také se nám zde tvoří britské jádro, které zčásti prošlo akademií. Myslím, že to teď máme dobře poskládané. Dalším krokem je podávat vyrovnanější výkony,“ zakončuje rozhovor Theo Walcott.
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama