Thierry Henry

Henry: Od Arsenalu čekám víc

31.05.2013, 22:50 – Filip ČavojProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Thierry Henry se přidal ke svému bývalému spoluhráči Freddiemu Ljungbergovi a také vyjádřil svou nelibost nad tím, že se na severu Londýna spokojí pouze se vstupenkou do předkola Champions League.

Poté, co vyhráli v posledním zápase Premier League na horké půdě v Newcastlu a zajistili si tak účast v předkole příštího ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, se hráči Arsenalu pustili do bouřlivých oslav. Již dříve se k těmto úkonům vyjádřil negativně bývalý záložník Freddie Ljugberg, k němu se nyní přidal i hvězdný útočník Thierry Henry. Ten by jako jediný důvod k oslavě považoval to, že Wengerova armáda nechala za sebou rivaly z Tottenhamu. 

,,Jediné, co mohli hráči oslavovat, bylo vystrnadění Tottenhamu z čtvrtého místa. Doufám, že tohle byl jejich důvod k bujarým oslavám. Čím déle hrajete za Arsenal, tím více začnete prožívat tu atmosféru derby s Tottenhamem. Dodnes si pamatuji rok 2006, kdy jsme je v posledním kole odsoudili k pátému místu a zajistili si účast v Lize mistrů," vzpomíná na totožný scénář s tím letošním Henry.

Nejlepší střelec historie klubu strávil v Arsenalu osm sezon, vyhrál dva tituly a tři FA Cupy. Proto si myslí, že Arsenal by měl mít rozhodně vyšší ambice. „Ano, skončili v první čtyřce, ale mistr je jen jeden - United. Když se na tuto sezonu budu dívat někdy zpětně, bude mě zajímat jen jedna věc, a to ta, kdo se stal mistrem. Když chcete vyhrát Premier League, budete muset hrát ještě lépe než Manchester United. Na titul pomýšlí i Chelsea, Manchester City a Tottenham? Ti spíš dumají nad tím, jak se dostat do Top Four," rýpla si modla všech červenobílých příznivců. 

Henry se na vrchol dostal především díky spolupráci s manažerem Arsénem Wengerem, který na lavičce „Kanonýrů" sedí již od roku 1996. „Až jednou bude hrát Arsenal bez Arséna na lavičce, bude to divný pocit. Přál bych si, aby zde zůstal na věky, ale všichni víme, že to není možné. Jednou nastane den, kdy bude muset odejít. Budou to hořké chvíle, on sám by Arsenal nikdy neopustil," je si vědom současný střelec New Yourku Red Bulls. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama