Alex Oxlade-Chamberlain

Na Maracaná hrál jeho otec, Chamberlain mladší jej chce napodobit

31.05.2013, 16:00 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Křídelník „Gunners“ Alex Oxlade-Chamberlain bude mít možnost napodobit svého otce. Anglická reprezentace se v neděli představí na Maracaná, kde Mark Chamberlain nastoupil před téměř 30 lety.

Před 29 lety si na Maracaná v barvách anglické reprezentace zahrál jeho otec. Záložník Arsenalu Alex Oxlade-Chamberlain může Marka Chamberlaina, který v Riu de Janeiru v červnu roku 1984 odehrál při vítězství 2:0 nad Brazílií celý zápas, v neděli na zrekonstruovaném stánku napodobit. 

„Otec je velmi skromný, ani jsme to nerozebírali. Jen jsem se ho zeptal, jak hrál. Prý to pro něj byla obrovská zkušenost. Budu muset oprášit záznam a podívat se na tátův výkon,“ hlásí Oxlade-Chamberlain, který má na kontě víc reprezentačních duelů než jeho otec, přestože v srpnu oslaví teprve své dvacáté narozeniny.

Mark Chamberlain, bývalý křídelník Stoke City, oblékl dres národního týmu pouze osmkrát, pětkrát – včetně duelu na Maracaná – nastoupil v základní sestavě. Jeho syn si může v neděli připsat již dvanáctý start za Anglii.

„Všichni se na zápas těšíme, hlavně já. V takto mladém věku si zahrát na Maracaná je neuvěřitelné. Snad dostanu důvěru a na trávník se podívám. Mělo by to historický nádech a já bych byl pyšný. Škoda, že otec nemůže být v Brazílii také, ale utkání uvidí v televizi.“

Oxlade-Chamberlain si mohl proti národnímu týmu pořádající země fotbalového MS 2014 a LOH 2016 zahrát už v únorovém přátelském duelu, jenže souboj ve Wembley, který Angličané vyhráli 2:1, sledoval pouze z lavičky náhradníků.

„Porazit je v Londýně bylo skvělé. Do Brazílie poletíme se stejným cílem. Je to fotbalový národ, který zažil spoustu výborných hráčů a má bohatou historii. Duel bude náročný pro oba celky, ale chceme podat kvalitní týmový výkon a vzít si ponaučení ze středeční remízy 1:1 s Irskem,“ uzavřel Oxlade-Chamberlain, který v přátelské bitvě s ostrovním sousedem odehrál 86 minut. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama