Peter Hill-Wodd zvažuje svůj konec v roli předsedy.

Předseda Peter Hill-Wood možná skončí

01.06.2013, 21:10 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

V Arsenalu se schyluje k historické změně u nejvyššího vedení. Peter Hill-Wood zvažuje odstoupení z pozice předsedy klubu.

Sedmasedmdesátiletý Hill-Wood je předsedou Arsenalu od roku 1982, přičemž do managementu nastoupil už o dvacet let dříve. Vždy čiperný pán, který sršel elánem, ovšem na začátku letošního roku prodělal infarkt a vzápětí také zápal plic. Jeho zdraví je tak vážně poznamenané.

Hill-Wood ve čtvrtek řekl, že ohledně jeho budoucnosti v předsednickém křesle ještě není nic rozhodnuto, zdá se ale stále pravděpodobnější, že ze své funkce odstoupí. Pokud se tak stane, skončí v Arsenalu jedna velmi dlouhá éra. Stejnou pozici totiž v severolondýnském klubu zastávali i Peterův otec Denis a dědeček Samuel. Stejné příjmení je tak na dveřích kanceláře po dobu 84 let.
 
Hill-Woodův odchod by měl nicméně jen velmi omezený dopad na „provoz“ klubu. Hlavní slovo totiž mají v současné době především generální ředitel Ivan Gazidis a manažer Arséne Wenger. Momentálně není jasné, kdo by případně mohl stávajícího předsedu nahradit. Klub možná ani nebude považovat za nutné, aby měl v budoucnu jak předsedu, tak i generálního manažera.
 
Peterem Hill-Woodem ale pravděpodobně personální změny v managementu neskončí. I když ty další možná nebudou až tak úplně dobrovolné. Stan Kroenke, hlavní akcionář Arsenalu, od převzetí svých pravomocí v roce 2011 nedělal výrazné změny ve vedení, ty by ale mohly nastat v průběhu příštího roku. Ken Friar, Sir Chips Keswick a Lord Harris jsou všichni sedmdesátníci, přičemž Keoenke se netají plánem přivést jiné „režiséry“.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama