Freddie Ljungberg

Ljungberg se ujímá role ambasadora

02.06.2013, 21:55 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Oficiální stránky Arsenalu přišly s informací, že se do klubu vrací Freddie Ljungberg. Bývalý hráč „Kanonýrů“, který před rokem ukončil hráčskou kariéru, se nevrací na hřiště, s klubem začne znovu spolupracovat ve funkci ambsadora.

Bývalý švédský reprezentant bude mít v popisu práce podporovat mezinárodní rozvoj Arsenalu, protože severolondýnský klub se snaží pracovat s fanoušky po celém světě. Ke jmenování Ljungberga, který v dresu Arsenalu odehrál 328 zápasů se vyjádřil i marketingový ředitel Charles Allen.

„Je pro nás velké potěšení, že Freddie souhlasil. Touto rolí ambasadora nám pomůže dosáhnout většího počtu našich nadšených fanoušků po celém světě. Je našimi fanoušky milován a je skvělé mít ho zpátky.“

Ljungberg byl nedílnou součástí „The Invincibles“, týmu, který v letech 2003-2004 neprohrál 49 ligových zápasů v řadě. Celkem v klubu strávil deset let, během nichž Arsenalu pomohl ke dvěma ligovým titulům a třem ziskům FA Cupu. Byl také členem týmu, který se v roce 2006 dostal do finále Ligy mistrů.

Je mi ctí přijmout roli ambsadora,“ řekl Ljungberg. „Jak každý ví, tento klub má v mém srdci zvláštní místo. Těším se, že budu pomáhat klubu růst,“ pokračoval střelec 72 gólů v dresu s kanónem na hrudi.

Ljungbergova ambasadorská mise začne hned příští týden, kdy odletí do Asie propagovat předsezónní Asia Tour 2013. Freddie se zúčastní řady akcí jak pro fanoušky, tak pro média v Indonésii, Vietnamu i Japonsku.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama