Arsene Wenger

Wenger: Nepodepsat Balea byla velká chyba

04.06.2013, 16:45 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Manažer Arsenalu Arséne Wenger si posypal hlavu popelem. Veřejně přiznal, že udělal obrovskou chybu, když nepodepsal Garetha Balea.

Arsène Wenger pozorně sledoval vývoj šikovného záložníka už v době, kdy působil ještě coby mladičký levý obránce v Southamptonu, kde, podobně jako třeba Theo Walcott, pronikal do světa velkého fotbalu. Ale zatímco Walcott následně zamířil na Emirates Stadium, třiadvacetiletý Bale podepsal smlouvu s Tottenhamem, obrovským rivalem Arsenalu.

V dresu „Spurs“ se pak Gareth Bale ukázal být jedním z nejlepších hráčů v Anglii. „Nechtěli jsme ho, protože jsme měli Ashleyho Colea a Gaela Clichyho. Nechtěli jsme dalšího levého beka,“ řekl nyní Wenger. „Musím se přiznat, že to byla obrovská chyba, protože může hrát i v záloze. Na začátku kariéry v Tottenhamu bojoval sám se sebou, ale pak se přestěhoval do zálohy a vedl si výborně.“

„Kohouti“ totiž vycítili, že post levého obránce není pro Balea to pravé ořechové. Až záloha se ukázala být tím správným místem. „Kariéra hráče někdy závisí na hraní na správném postu,“ dodal Wenger, jemuž Bale doslova proplul mezi prsty. Že špatně odhadl situaci a nechal si utéct opravdu vynikajícího hráče, dokazuje třeba nabídka Realu Madrid. Španělský klub kolem třiadvacetiletého Velšana krouží a nabízí za něj obrovské peníze.

O Baleovy služby už před pár lety projevila zájem i Barcelona. Vedení „Spurs“ ovšem tehdy smetlo nabídku ze stolu, i když suma přesahovala hodnotu jedné miliardy korun. Bale už má doma i několik individuálních ocenění. Například se stal dvakrát hráčem roku Premier League. Wenger se domnívá, že síla, rychlost a přímost pomůžou Baleovi, aby se stal jedním z pěti nejlepších hráčů na světě. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama