Asijští fanoušci

Ryo se těší na návrat do Nagoyi, Arteta chce diváky bavit fotbalem

10.07.2013, 18:50 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Již za dva dny začne Asia Tour 2013, během kterého se Arsenal postupně představí v Indonésii, Vietnamu a Japonsku. Japonsko má v týmu zastoupení v podobě mladého Rya, který se na toto turné pochopitelně velice těší.

Mladý Japonec se zapojil do přípravy A týmu, takže by ve čtvrtek měl nasednout do letadla směr Dálný Východ. Samotné turné má do klasického soustředění daleko, kromě tréninků se hráči zúčastní akcí sloužících k propagaci klubu ve všech třech zemích (Indonésie, Vietnam, Japonsko), ve kterých také odehrají přípravná utkání. 

Pro Rya Miyaichiho je to ale o něco speciálnější výlet než pro ostatní. Ryo se totiž narodil v Nagoye, ve měste kde Arsenal odehraje přátelské utkání s tamním celkem. 20letý fotbalista tak dostane 22. července šanci si zahrát před svou rodinou a přáteli ve městě, kde se narodil.

„Je to moje město, takže to bude vzrušující návrat. Vracím se domů jako hráč Arsenalu, což pro mne bude velký okamžik, cítím se hrdě,“ neskrývá své nadšení mladý Japonec. „Strávil jsem v Nagoyi po konci sezóny měsíc. Není to příliš velké město, asi čtvrté nebo páté největší město Japonska. Je tiché a má mnoho tradicí, je tu dobré jídlo a je to skvělé město.“

„Hodně lidí mi píše nebo volá, že chce vstupenky. Budou to po mě docela dobré momenty, chci každému v Japonsku dokázat své kvality,“ pokračoval Ryo, který od svého příchodu do Arsenalu hostoval ve Feyenoordu, Boltonu a Wiganu.

A právě poslední hostování bylo zřejmě nejméně vydařené, hlavně kvůli nepříjemnému zranění. Přesto ale Ryo, který si už připsal i dva starty za seniorskou japonskou reprezentaci, doufá, že se mu během letošního Asia Tour podaří vybojovat místo v týmu Arsèna Wengera.

„Byl jsem většinu času zraněný, takže to pro mě nebylo jednoduché,“ vrací se k hostování ve Wiganu Ryo. „Teď už jsem ale fit, takže pokud dostanu šanci hrát za Arsenal, chci ji využít. Pokud ne, snad budu moct odejít na hostování. Teď se budu soustředit na turné a pak se uvidí.“

„Japonsko je moje země, takže se na její návštěvu opravdu těším. Mám z toho opravdu radost,“ dodal ještě 183 centimetrů vysoký ofenzivní hráč.

Před odletem se k Asia Tour vyjádřil také Mikel Arteta. Zástupce kapitána se těší na poznávání nové kultury, zároveň ale chce, aby tým v Asii zanechal dobrý dojem a svými výkony na hřišti bavil diváky.

„Co se týče zápasů, musíme podat dobré výkony a zároveň zajistit dobrou show. Fanoušci budou nadšení a my nevíme, kdy se za nimi znovu vrátíme, i proto to bude důležité.

„Je to vzrušující (jet na turné - pozn. redakce). Navštívíme několik cizích zemí, budeme poznávat jejich kulturu, budeme hodně cestovat. Jen když se podívám na loňské turné, jak byli lidé nadšení, že nás mohou vidět v jejich zemi, zaslouží si, abychom se jim věnovali na 100 procent,“ říká 31letý Španěl.

„Loni jsem byl opravdu ohromen. Byla to moje první takováto akce v rámci předsezónní přípravy a vy si najednou uvědomíte velikost Arsenalu, jak velkým klubem je po celém světě. Jaké jsme se dočkali odezvy od fanoušků, kolik jich na nás čekalo před hotelem, to bylo naprosto šílené.“

„Myslím, že klub dělá dobře, podpoříme tamní fanoušky a oni nám zároveň budou podstatně blíž,“ dodal ještě Mikel.

Během japonské části turné bude také probíhat tréninkový camp, který by podle Artety mohl mít zásadní význam při přípravě na sezónu 2013/2014.

„Je to velká akce, protože tentokrát zde budeme téměř tři týdny, což je polovina naší přípravy. Víme, že nás tam čeká i mnoho jiných aktivit, ale tréninky musí být kvalitní.“

„Během čtyř dní v Japonsku budeme hlavně poctivě trénovat, zvýší se nám denní dávky tréninku. Prvních osm nebo devět dní turné toho moc nenatrénujeme, protože budeme mít dost zápasů a také hodně cestování. Myslím, že je důležité mít pak pauzu a absolvovat tréninkový camp, poctivě se připravovat,“ přiblížil program Asia Tour 2013 Mikel Arteta.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama