Chuba Akpom

Na Dortmund nevyzráli ani mladíci Arsenalu, po remíze ale zůstávají v čele skupiny

24.10.2013, 09:35 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com, uefa.com, metro.co.uk

Den po střetnutí Arsenalu s Dortmundem v Lize mistrů přišel na řadu zápas stejných soupeřů, ale v kategorii do 19 let. Zápas byl velmi vyrovnaný, což potvrzuje i většina statistik, a tak po dvou vítězných zápasech mladí „Kanonýři“ jen bezbrankově remizovali. Se sedmi body ale stále vedou svou skupinu.

UEFA Youth League je nově vzniklá soutěž, která se hraje poprvé tuto sezónu. Skupiny jsou vytvořené podle rozlosování v Lize mistrů, dodržen je i stejný herní kalendář. A tak se den po prohře Arsenalu s Borussií Dortmund mohli o odplatu postarat mladí hráči pod vedením Steva Gattinga.

Zápas se hrál v Meadow Parku, kde kromě mládežnických týmů Arsenalu hraje své zápasy i tým „Kanonýrek“. Domácí Arsenal nastoupil v následující sestavě: Iliev, Bellerin, Ormonde-Ottewill, Maitland-Niles, O'Connor, Jebb, Hayden, Iwobi, Kamara, Akpom, Olsson.

Jak již bylo napsáno, zápas byl velmi vyrovnaný. Oba týmy začaly opatrně a o první rozruch se postarali hosté až ve 14. minutě. To Arsenal trochu probudilo a následovala šance z rohové kopu, která zůstala nevyužita. Ve 21. minutě byl ve vápně faulován Maitland-Niles a pískala se penalta. K exekuci se i přes nezdar v zápase s Neapolí postavil Akpom, bohužel ani tentokrát neproměnil, když ho skvělým zákrokem vychytal gólman hostí Göcke. Hra zůstala vyrovnaná celý první poločas a žádné zajímavější gólové příležitosti se do konce prvních 45 minut nedostavily.

Obraz hry se nezměnil ani na začátku druhého poločasu, většinu času se bojovalo ve středu hřiště, hra byla přerušována častými fauly, některé z nich byly potrestány žlutou kartou. Největší šance Arsenalu v druhém poločase přišla po přímém kopu Jebba, který mířil přesně na hlavu Akpoma, jeho hlavička ale postrádala razanci a německý gólman s touto situací neměl velké starosti.

V 81. minutě viděl druhou žlutou, a tedy červenou kartu, obránce Dortmundu Knystock po faulu na Maitland - Milese. Po osmi minutách se síly na hřišti vyrovnali, když druhou žlutou kartu uviděl také Chuba Akpom, kterého rozhodčí potrestal za přílišné protestování proti jednomu z rozhodnutí hlavního arbitra.

Zápas tedy skončil nerozhodně, 0:0. Arsenal vystřelil celkem pětkrát, Dortmund devětkrát, oba týmy ale mezi tři tyče směřovali pouze tři pokusy. Zápas se celkem povedl 18letému Jebbovi, který nastoupil na pozici ofenzivního záložníka. Připsal si i dva střelecké pokusy, oba musel likvidovat gólman Borussie. Arsenal je se sedmi body první ve skupině F, druhá je právě Borussia Dortmund, která ztrácí tři body.

Kromě zápasu v UEFA Youth League dnes akademie Arsenalu získala také jednu posilu. Po té, co byl v Arsenalu dvakrát na zkoušku, se do týmu ze severního Londýna natrvalo stěhuje Matt Macey, 18letý gólman z Bristolu City. Talentovaný brankář se už představil v zápasech Arsenalu do 21 let a zřejmě Arsèna Wengera přesvědčil o svých kvalitách. S klubem údajně podepsal smlouvu na 4 roky, Arsenal bude muset Bristolu zaplatit kompenzaci pohybující se kolem 100 tisíc liber.

Matt Macey by měl být konkurencí pro Damiana Martineze, který odešel na měsíční hostování do Sheffieldu Wednesday, který hraje Championship. Martinez, 21letý Argentinec je jedničkou v týmu do 21 let, už má za sebou debut v prvním týmu Arsenalu - vítězství 6:1 v Capital One Cupu proti Coventry City.