BLOG: Reprepauza, která má dvě roviny. Jaká převyšuje?

13.11.2013, 16:50 – František BorekProfil na Twitteru

Hráči se rozprchli do svých domovů, aby se ctí reprezentovali své země. Po vyčerpávajícím období přišla na řadu neoblíbená reprezentační přestávka. V tuto chvíli ale může Arsenalu hodně pomoci.

Reprezentační přestávky patří mezi nejobávanější období nejen fanoušků Arsenalu, ale i samotného manažera Arséna Wengera. Dost často se totiž hráči vracejí s nataženými svaly, třísly a dalšími různými zraněními.

Této hrozby se samozřejmě nikdy nezbavíme, ale v současné době přišla na řadu reprezentační přestávka, která může být pro náš klub důležitá.

Arsenal má totiž za sebou velice náročné období, ve kterém během 22 dní odehrál sedm zápasů ve třech soutěžích. A soupeři to nebyli ledajací – například dvakrát Borussia Dortmund, Chelsea, Liverpool nebo Manchester United.

Tato reprezentační přestávka je pro většinu týmů, které nebojují o účast na Mistrovství světa 2014 v Brazílii, naprosto zbytečná a nejen experti, ale i většina trenérů se podivují a zlobí, že nebudou mít své hráče plně k dispozici.

Nebudeme si nic nalhávat, ale v posledním utkání na hřišti Manchesteru United byla na hráčích vidět nejen fyzická únava, ale svým způsobem i psychická. Kouzlo a kreativita Arsenalu byly zkrátka pryč. Tlak, který byl na hráče vyvíjen v posledním měsíci, byl obrovský. A kdo ví, jak bychom se vypořádali se silným Southamptonem, kdybychom s ním hráli ihned po Manchesteru.

Samozřejmě existuje riziko, že se hráči vrátí se zraněními. Přesto se dá říct, že účast hráčů v reprezentacích nám konečně může být také ku prospěchu věci. Je to mnohem lepší, než aby hráči čtrnáct dní trénovali zavření v Colney.

Reprezentační přestávka tak může pomoci Arsenalu, aby se vrátil ještě silnější.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama