Brady končí u akademie, nahradí ho Jonker

22.01.2014, 09:35 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Novým šéfem akademie Arsenalu se po konci této sezony stane momentální asistent manažera VfL Wolsburg Andries Jonker. Klub tak jeho jmenováním zareagoval na rozhodnutí dosavadního vedoucího muže akademie Liama Bradyho opustit v červnu svou funkci.

Jednapadesátiletý Jonker se již sedm let v rámci nizozemské fotbalové asociace zaměřoval na vývoj a realizaci reforem v oblasti tréninku mladých hráčů. Též působil dvě sezóny jako trenér mládežnických reprezentací U15 a U21. Další zkušenosti sbíral v roli technického ředitele nizozemské fotbalové asociace, ve které strávil celkem šest měsíců předtím, než se stal asistentem manažera Luise van Gaala v Barceloně a Bayernu Mnichov. V těchto klubech dočasně plnil i roli hlavního trenéra. Od roku 2012 zastává funkci asistenta v již zmíněném bundesligovém Wolfsburgu.

Arsenal tak získá od svého realizačního týmu další zkušenou a cennou posilu. Sedmapadesátiletý Brady ještě před svým odchodem seznámí svého nástupce se všemi klíčovými záležitostmi a poté bude v rámci klubu působit už jen jako ambasador pro Arsenal Foundation. Oficiálně se Andries Jonker ke klubu připojí první červencový den tohoto roku.

Jmenování nového vedoucího akademie londýnského klubu komentoval generální ředitel Ivan Gazidis, který při této příležitosti označil výchovu mladých hráčů za jeden z hlavních bodů klubové filozofie. „Práce na vývoji mladých nadějí je jednou z klíčových součástí filozofie Arsenalu a jsem tak velmi potěšen, že se Andries stane její součástí. Ve vývoji a posuzování mladých hráčů či ve vytváření plánu, jak z nich dostat to nejlepší, má velmi bohaté zkušenosti. Jsem si jist, že odvede více než skvělou práci. Stejně jako Liam a jeho tým.

Též Arséne Wenger nezapomněl poděkovat Bradymu za jeho práci a zároveň neskrýval spokojenost nad tím, že Arsenal posílí další schopný a zkušený trenér. „Jsem velmi rád, že Andries přichází do našeho klubu. Ve svém oboru si vytvořil skvělou pověst a také má obrovský podíl na tom, že Nizozemskou produkuje tolik výborných mladých hráčů. Velmi se těším na naši spolupráci. Také bych chtěl poděkovat Liamovi za jeho úžasnou práci, kterou v klubu po dlouhou dobu vykonával,“ uzavřel svůj komentář francouzský manažer.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama