Arsenal byl naprosto bezradný, ohodnotil remízu s Anderlechtem bývalý Kanonýr Paul Merson

05.11.2014, 19:51 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Bývalý útočník Arsenalu Paul Merson po včerejší ztrátě tříbrankového vedení zkritizoval taktiku Arséna Wengera.

Mikel Arteta, Alexis Sánchez a Alex Oxlade-Chamberlain. Tihle borci se trefili ve včerejším utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Anderlechtu. Arsenal se tak na svém hřišti ujal vedení 3:0. Jenže pak o něj zvládnul přijít a nakonec s belgickým mistrem jen remizovat. Londýnský celek logicky čelil kritice. Nešetřil ho ani bývalý útočník Gunners Paul Merson.

Šestačtyřicetiletý Merson, jenž zápas sledoval z pozice analytika televizní stanice Sky Sports, označil Arsenal za takticky bezradný. „Pokud mám být upřímný, myslím, že jsou takticky bezradní. Jak můžete vést 3:0 a útočit? Není to poprvé, něco takového se stalo už několikrát. Absolutní bezradnost,“ řekl Merson.

„Podle mého měl manažer na hřiště poslat jasnou zprávu. Pracujete s reprezentanty, to nejsou malé děti. Mají na kontě tolik startů za své země. Hrají na světových šampionátech, tolikrát v Premier League. Jestli rozumíte fotbalu, řeknete: Dobře, zastavte. Necháme vpředu dva lidi a jdeme od toho.“

Merson, jenž spílal i nad duševní slabostí hráčů Arsenalu, si zároveň neodpustil poznámku o kouči Chelsea Josému Mourinhovi. „Vsadím se, že neztratil tolik zápasů, ve kterých jeho tým vedl 3:0. To hovoří za vše.“ Mourinho totiž v průběhu minulé sezona řekl o Wengerovi, že je specialista na selhání.

Další televizní analytik Dietmar Hamann označil výkon Arsenalu za naivní. „Ta naivita je až ohromující. Ať to bylo 3:1 nebo 3:2, tak oni stále útočili v pěti či šesti hráčích,“ řekl Hamann.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama