Arsenal znak

Nejstarší Beckhamův syn odmítl Chelsea i United a upsal se Arsenalu

10.11.2014, 21:30 – Lukáš FabiánekProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Patnáctiletý Brooklyn Beckham oslnil trenéry Arsenalu a podepsal svůj první kontrakt. Udělal tak jeden z mnoha kroků k tomu, aby se po vzoru svého otce stal profesionálním fotbalistou.

Spousta fotbalových fanoušků by si tipla, že potomci Davida Beckhama budou hrát za mládežnické týmy v Manchesteru United. Klubu, ve kterém si jejich otec udělal jméno a ve kterém vyhrál šestkrát ligový titul, dvakrát FA Cup a jednou Ligu mistrů. Brooklyn, Romeo i Cruz, synové Davida a Victorie Beckhamových, jsou však fanoušky Arsenalu. Všichni také hrají na severu Londýna v mládežnických výběrech.

Celá rodina Beckhamových má tedy k Arsenalu velice blízko. Kromě toho, že byl mnohokrát spatřen v útrobách Emirates Stadium, má David Beckham dobré vztahy i s Arsénem Wengerem. O všem svědčí i fakt, že když byl před dvěma roky Beckham bez angažmá, francouzský manažer mu poskytl dočasný azyl a nechal jej trénovat s A týmem.

Beckhamův nejstarší syn Brooklyn teď stvrdil svůj vztah k Arsenalu i smluvně. Podepsal totiž krátkodobý kontrakt, a pokud se klub rozhodne, že si mladého fotbalistu ponechá, bude s ním moci po dovršení šestnácti let jeho věku uzavřít profesionální smlouvu. O hráče se ještě zajímaly další tři kluby. Manchester United, Chelsea a druholigový Fulham, kde byl nedávno na testech. Beckham junior však smetl všechny nabídky ze stolu a vybral si tým, který pro něj znamená nejvíce.

„Nebyli jsme jediní, kdo o něj měl zájem. Situaci monitorovalo několik velkých klubů. Šlo jen o to, který z nich hráče získá dřív, protože vždy bylo nadevše jasné, že bude hrát za nejlepší týmy. Pozorujeme ho už dlouho a víme, že by z něj mohl být špičkový fotbalista. Proto jsme se rozhodli pojistit si jeho služby takhle brzy,“ prozradil nejmenovaný zdroj citovaný deníkem Daily Star.

O mladém a nadějném talentu se vyjádřil i Arsène Wenger: „Brooklyn v sobě má obrovský potenciál. Jsem velice ohromen jeho dovednostmi a zápalem pro úspěch.“ 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama