Mesut Özil se na trávníky vrátí v lednu. Ve středu převzal ocenění za pomoc dětem

14.11.2014, 18:00 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Německý záložník uvedl, že bude na marodce ještě sedm týdnů. V Berlíně získal cenu za svůj velkorysý čin, kterým zachránil život několika dětem. A řeší problémy s otcem.

Naposledy Özil nastoupil za Arsenal 5. října, kdy odehrál celý zápas proti Chelsea. Poté odcestoval na sraz německé reprezentace, kde si začal stěžovat na bolesti levého kolene. Magnetická rezonance v Mnichově odhalila částečně zpřetrhané vazy v levém koleni. Německá fotbalová federace tehdy uvedla, že bude mimo hru na 10 až 12 týdnů.

Özil následně odcestoval z bavorské metropole zpět do Londýna, přičemž Arsenal vydal vlastní prohlášení, v němž klub uvedl, že hráčova rekonvalescence nemá žádný časový rámec. Stála v něm i věta: „Arséne Wenger ví, že se bez něj bude muset obejít minimálně dva měsíce.“ Klub vzal v úvahu zprávu německé federace, zároveň prohlásil, že fotbalistu „proklepnou“ jeho vlastní specialisté a doufal, že se vrátí v čase rušného programu kolem Vánoc. Mnichovská předpověď se ale podle všeho beze zbytku naplní.

Německý záložník se ve středu novinářům potvrdil, že neočekává, že by se do hry vrátil dříve než v průběhu ledna. „Už jsem mimo pět týdnů a teď mě ještě sedm týdnů čeká. Je to opravdu dlouhá doba, ale to se někdy ve fotbale stává. Mám hlavu vztyčenou a těším se,“ řekl Özil.

Žurnalisté se ho na jeho zdravotní stav ptali v Berlíně, kde se zúčastnil ceremoniálu Laureus Media Prize, z něhož si odnesl ocenění za svůj čin, kdy 23 brazilským vážně nemocným dětem zaplatil pro ně životně důležité operace. „Měli jsme nápad pomoci 23 dětem, protože Německo mělo v kádru 23 hráčů. Všechny operace dopadly dobře. Tohle ocenění bude mít v mém domě zvláštní místo.“

Právní válka s otcem

Mesut Özil v současné bojuje na rodinné frontě. Vede právní bitvu se svým vlastním otcem. Mustafa Özil zažaloval Mesutovu marketingovou firmu. Nárokoval si totiž 495 tisíc liber ze zisku ze sponzorských smluv. Záložník na to reagoval požadavkem na vrácení půjčky ve výši 800 tisíc liber.

Mustafa Özil se domáhal bezmála půlmilionu liber ze zisku poté, co loni přišel o práci v marketingové společnosti svého syna. Argumentoval tím, že se mu podařilo domluvit košatý kontrakt s gigantem Adidas. Spor se nakonec vyřešil mimosoudně. „Pro nás není žádnou novinkou, že mezi Mesutem a jeho otcem existují problémy, ale Mesut vždy dává soukromí stranou,“ řekl generální manažer německé reprezentace Olivier Bierhoff.

Otec hrál v Özilově kariéře vždy důležitou roli, byl i jeho agentem. Velice si blízcí si prý byli ještě při Mesutově stěhování do Londýna. V uplynulém roce byl ale podle některých zdrojů anglických médií jejich vzájemný vztah absolutně zničen. Mesut byl údajně přímo zděšený způsobem, jakým se jeho rodiče rozešli, a krátce na to otce ze své firmy vyhodil.

Mustafa stál za chaotickým odchodem Mesuta z Realu Madrid. Loni v září slovně válčil s prezidentem Bílého baletu Florentinem Perezem. Ten obvinil hráčova otce z chamtivosti. Nyní se tedy živě spekuluje, že za opadnutím Özilovy formy jsou právě osobní problémy z přelomu roku. Mustafa Özil nicméně ze svých útoků nepolevuje. Tento týden se nechal slyšet, že vztah mezi ním a jeho synem zničila Mesutova přítelkyně Mandy Capristo. „Udělala z něj blázna,“ uvedl Mustafa.

Roli agenta i post výkonného ředitele ve firmě Özil Marketing GmbH převzal po otci Mesutův bratr Mutlu.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama