Giroud je znovu připraven nastoupit, Özil si zahraje nejdříve v lednu

20.11.2014, 19:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Hráči Arsenalu mají za sebou reprezentační přestávku a o slovo se opět hlásí nejvyšší anglická soutěž. Před duelem s Manchesterem United přinesl manažer Arséne Wenger nové zprávy okolo zraněných hráčů.

Velmi příjemnou zprávou je předčasný návrat Oliviera Girouda. Francouzský útočník si v srpnu přivodil zlomeninu holenní kosti, po které musel podstoupit chirurgický zákrok. Jeho návrat byl očekáván až na konci roku, ovšem léčba proběhla bez komplikací a mnohem lépe než se očekávalo.

Zpět v týmu se hlásí také Mikel Arteta, který si na začátku listopadu poranil stehenní sval. Oba hráči by měli být k dispozici na sobotní duel s Manchesterem United, který je na programu v 18:30. 

Další pozitivní informací je to, že obranné duo Laurent Koscielny (Achillova šlacha) a Mathieu Debuchy (kotník) začali s lehkým tréninkem. Na plno by se do přípravy měli zapojit během tří týdnů. 

Záložník Mesut Özil, jenž laboruje s kolenem, zůstane na marodce pravděpodobně ze všech nejdéle. Německý fotbalista si zahraje nejdříve až na začátku roku 2015.

„Giroud a Arteta jsou zpět. Otázka je, zda jsou dostatečně fyzicky připraveni. Olivier je zpět o tři až čtyři týdny dříve, než jsme čekali. Původně se plánovalo, že se do zápasů bude moci zapojit až na začátku příštího roku, takže ho máme zpět o měsíc dříve.“  

Manažer Wenger přiznal, že při absenci Giroud spoléhal na novou akvizici Dannyho Welbecka, který v sobotu proti svým bývalým spoluhráčům však kvůli zranění nemůže nastoupit. „Ano, spoléhal, stejně jako na Alexise. Nyní však máme zpět Girouda a také Walcotta. Pomalu se budou sehrávat s týmem a nám se naskytnou nové možnosti,“ naznačil francouzský kouč případný nový herní styl. 

„Koscielny a Debuchy si vedou dobře a nyní je musíme sledovat. Důležitá bude fitness část. Debuchy snad nebude mít problém, po operaci nemá žádný zánět. Oba hráči by se během tří týdnů mohli zapojit do plné přípravy. Uvidíme, jak bude Koscielny reagovat na trénink. Současná situace je ale pozitivní.“

„Özil si vede také dobře, on si ovšem zahraje až v roce 2015,“ uvedl Arsène Wenger ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama