Wengerovi věřím, prohlásil legendární záložník Pires

21.11.2014, 09:30 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / goal.com

V Arsenalu se stal legendou. Nyní již jednačtyřicetiletý Pires „dohrává" svoji kariéru v novém projektu zvaném Indian Super League, konkrétně v celku FC Goa. Svůj milovaný londýnský klub však francouzský rytíř stále sleduje. Přestože se zatím příliš nedaří, Wengerovi věří a doufá v lepší zítřky.

Robert Pires si ve službách Arsenalu připsal 84 gólů v 284 utkáních. Na severu Londýna strávil šest let a po celou dobu jej vedl jiný Francouz – Arsène Wenger. A Francouzi i nadále drží při sobě. Robert Pires totiž na dálku vzkázal fanouškům, aby i přes horskou dráhu, na které se vezou výkony fotbalistů Arsenalu od začátku sezony, zůstali trpěliví a nelámali nad Wengerem hůl.

Arsenal v Premier League zaujímá šestou příčku a z jedenácti doposud odehraných kol má na kontě pouhé čtyři výhry. Co se Ligy mistrů týče, ani tam to není nikterak slavné. Londýnští byli blízko k jistotě postupu, s Anderlechtem však ztratili třígolové vedení a tím pádem i onu jistotu. Budou tedy muset zabrat v následujících zápasech. Do FA Cupu zatím Arsenal nezasáhl a z Capital One Cupu už stihl vypadnout.

Legendární záložník i přes tuto bilanci stojí za osobou Arséna Wengera. Na otázku, zda by Wenger měl odstoupit, odpověděl takto: „Je to velmi složité. Miluju Arsenal a velmi si vážím Arséna Wengera, který klub buduje už dlouhých 18 let. To by se nemělo zapomínat.“

„Rozumím, že důležitá je současnost, ale Arsene v posledních letech přivedl Özila, Welbecka, Alexise a Chamberse. Utratil za ně nemalý peníz a všechno to jsou hráči obrovských kvalit. Není to lehká situace, ale Arsenovi jsem vždy věřil a věřit budu, zvláště když má k dispozici takový kádr.“

Svůj názor si rodák z Remeše udělal i o momentálně největší hvězdě Arsenalu – Alexisovi.

„Alexis je momentálně nejlepším hráčem Arsenalu. Má mnoho zkušeností jak z chilského nároďáku, ve kterém zářil i na uplynulém Mistrovství světa, tak ze španělské Barcelony. Takže na té nejvyšší úrovni má opravdu dost zkušeností a nyní je prodává v barvách Arsenalu. Je to úžasný hráč a já pevně doufám, že s Arsenalem letos vyhraje nějaký titul,“ uzavřel rozhovor hráč, který do Arsenalu přišel v roce 2000 za šest milionů liber jako náhrada za Marca Overmarse.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama