Zelalem získal americké občanství a je o krok blíž možnosti reprezentovat USA

05.01.2015, 14:30 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / guardian.com

Mladý a nadějný záložník Gedion Zelalem v nedávných dnech získal americké občanství a dle médií se o krok přiblížil svému přání reprezentovat USA a zavrhnout tak šanci oblékat reprezentační dres Etiopie či Německa, které reprezentoval na mládežnické úrovni.

O zisku občanství informoval na Twitteru prezident Americké fotbalové federace Sunil Gulati, přičemž dodal, že zároveň odstartoval proces, který má hráči Arsenalu umožnit oblékat reprezentační dres Spojených států amerických. „Gedion Zelalem je nyní občanem Spojených států. Na jeho žádost započal proces, který mu umožní hrát za fotbalovou reprezentaci USA.“

Talentovaný sedmnáctiletý záložník se narodil v Berlíně etiopským rodičům a své první fotbalové krůčky dělal především v akademii místního klubu Hertha Berlín. Po smrti své matky odešel s otcem do amerického Marylandu, kde působil například v MSM United, Bethesda Soccer Club či v Olney Rangers. V roce 2013 se však znovu stěhoval -  tentokrát do Londýna, kam si ho vyžádal Arsène Wenger.

„Je to hráč s výbornou předvídavostí a technikou. Má před sebou světlou budoucnost. Americké reprezentaci může být velmi platný. Dle mého názoru jim přesně takový hráč na světovém šampionátu chyběl,“ řekl již v červenci francouzský manažer na adresu svého mladého svěřence.

Zelalem v mládí reprezentoval Německo, a to již od výběrů do 15 let. Ačkoli může kromě Německa reprezentovat i Etiopii, poslední zprávy naznačují, že se ziskem amerického občanství se talentovaný záložník rozhodne odmítnout šanci působit v dresu mistrů světa a využije možnost působit v dresu výběru, který na seniorské úrovni vede Jürgen Klinsmann. Právě zmíněný německý trenér, který na posledním světovém šampionátu dokázal dojít se celkem USA do osmifinále a je známý tím, že do reprezentace zve novou nadějnou generaci, má mít údajně na Zelalemově rozhodnutí též jistou zásluhu.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama