Stabilní defenziva a nekompromisní útok, hodnotí výhru s Aston Villou Wenger

02.02.2015, 10:45 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

„Kanonýři" si s trápící Aston Villou pohráli jako kočka s myší. O vítězství v poměru 5:0 se gólově zasloužilo hned pět hráčů. Arsenal tak umlčel všechny hlasy, které naznačovaly, že se díky Alexisovi na severu Londýna rodí „one-man team". Nejen gólová potence, ale i rozmanitost při zakončení nadchla i manažera Arséna Wengera.

O výhře…
Dali jsme několik gólů a udrželi čisté konto. Až na pár slabších chvil, kdy Aston Villa držela míč na kopačkách, jsme byli lepším týmem a podali dobrý výkon. Od pevné defenzivy až po nebezpečnou útočnou fázi. Tento výsledek nás může velmi motivovat. Soupeře je mi trochu líto, neboť bojoval srdečně. Druhý gól je zlomil a posledních dvacet minut už jim došla síla vzdorovat. Musím ale uznat, že bojovali statečně.

O stoupající formě…
Přišlo to v pravý čas. Je důležité, abychom do konce sezony dokázali udržet stabilitu našich výkonů. Chceme všechny přesvědčit, že máme na to vítězit a stávající forma nám dodává sebevědomí. Defenzivní stabilita je našim klíčem k úspěchu. Když hráč cítí, že celý tým dobře brání, více si dovolí a více si věří.

Na otázku, zda byl Alexis k dispozici…
Nebyl. Mám radost z toho, že se podařilo vstřelit branku i několika dalším hráčům. A také mě těší variabilita našeho zakončování. Při gólech jsme mohli vidět jak technické, tak silové zakončení. Ukázalo se, že zavřít oči a vystřelit vší silou, nemusí být vždy tím nejlepším řešením. Mesut Özil i Hector Bellerin krásně technicky své střely umístili a těší se z krásných gólů.

O Özilově výkonu…
Předzápasová otázka je vždy stejná: „Kde bude hrát? Ze středu, nebo na kraji?“. Dle mého názoru Mesutovi stále ještě chybí pár zápasů, aby se dostal do své nejlepší formy. I tak je ale kvalita jeho výkonů výjimečná. Jsme rádi, že je zpět. Pracoval na svém návratu velmi tvrdě a teď je konečně připraven opět hrávat.

O Walcottovi a jeho první brance v Premier League za posledních 14 měsíců…
Theo může dávat góly pravidelně, v každém zápase. Je na tom podobně jako Özil. Stále se ještě dostává do zápasového tempa, zvyká si na kontakt s míčem i s protihráči. Každý zápas jej bude činit silnějším. Theo je velmi inteligentní hráč, jehož hra se odvíjí od kvality pohybu a od prvního dotyku s míčem. Umí si najít skulinku v obraně soupeře, a když se objeví před bránou, ví si rady. V první půli mě celkem překvapil okamžik, kdy se dostal za obranu soupeře a Jores Okore jej dokázal ubránit. Obvykle to je tak, že jakmile se Theo dostane za obranu, už jej nikdo nemusí stíhat, protože ho stejně nedoběhne. Takže Okore musí být taky rychlík.

O Walcottově sebevědomí…
Pravda je, že v první půli „sežral“ přihrávku, která byla určená jinému hráči. Ale chtěl hrát a nechtěl jít ze hřiště dolů. Který z útočníků by za stavu 3:0 také chtěl, že? Theo je inteligentní a nesmírně rychlý, ve finální fázi vždy představuje velké nebezpečí.

O boji o titul…
Je ještě příliš brzo na to, abychom odepisovali některé týmy. Nám chybí na první pozici 11 bodů. Matematika je jasná, musíme vyhrát o 4 zápasy více, než naši soupeři. Proto se snažme soustředit na naše výkony, být konzistentní, a uvidíme, co se stane.

O 2. 2., jakožto posledním dnu zimního přestupového okna…
Nemyslím si, že ode mě můžete něco očekávat. Udělali jsme to, co jsme potřebovali. Stane-li se něco neočekávaného a zkontaktuje-li mě nějaký agent, potom se bránit nebudu.

Na otázku, zda někdo ještě odejde…
Ne.

Na otázku, zda má při tak širokém kádru problém s vybíráním sestavy…
Samozřejmě. Ale o tom je má práce. Někdy se výběr sestavy nemusí podařit, ať už vyberete kohokoliv. Jindy je situace zase jiná. Mám tak vyrovnaný kádr, že při výběru týmu pro zápas v podstatě nemohu sáhnout vedle.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama