Arsène Wenger

Hru jsme kontrolovali celý zápas, těší Wengera výhra nad Middlesbrough

15.02.2015, 20:52 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Arséne Wenger byl po výhře nad Middlesbrough dotazován na dvougólového Girouda, šance svého týmu na obhajobu FA Cupu nebo domácí formu „Kanonýrů. Můžete se také dočíst, jak se mu zamlouval debut Gabriela.

O vítězství v zápase...
Od první do poslední minuty zápasu jsme kontrolovali hru. Měli jen jednu šanci, hlavičku v závěru zápasu. Jsem spokojen jak s útočnou, tak obrannou hrou. Všichni po celých devadesát minut hráli soustředěně. 

O gólech Oliviera Girouda...
První gól byl ukázkou fotbalu, který chceme hrát. Při druhém gólu dva hráči rychle zareagovali na vzniklou situaci, vyhodnotili ji a povedlo se jim udělat to, co chtěli. Gól byl výsledkem herní inteligence a dobré techniky. 

O Giroudově přínosu pro tým, zda je nedoceněný...
Od svého příchodu se zlepšil, a to ze dvou důvodů. Pochopil, o čem je fotbal na nejvyšší úrovni, a tvrdě trénuje. Výrazně se zlepšil v pohybu a zdokonalil také svou techniku. Je také dost silný, čehož dokáže využít. 

O Alexisovi...
Podal dobrý výkon. V průběhu zápasu se zlepšoval, ale protože jsem s jeho nasazením trochu riskoval, dvacet minut před koncem jsem ho vystřídal. Bylo potřeba, aby hrál.

O Alexisově touze, aby proti Middlesbrough nastoupil...
Chce hrát každý zápas. To chtějí samozřejmě všichni hráči, ale u něj je to ještě o něco silnější. 

O Alexisově zlepšeném výkonu po zranění...
Ano, teď už to zase byl Alexis. Nepřišel o moc zápasů, ale pro něj dnes bylo nejdůležitější, aby absolvoval zápas bez jakéhokoliv zranění. 

O Gabrielovi...
Nastoupil poprvé, a rovnou do pohárové zápasu, který jsme museli vyhrát. Prokázal tři důležité vlastnosti - skvělou koncentraci, zodpovědné bránění a také rychlost. Na druhou stranu hrál trochu se zataženou ruční brzdou, nechtěl chybovat. Z toho, co jsem měl možnost vidět, si myslím, že se od něj máme na co těšit, protože má také dobrou techniku a dobře přihrával. 

O svobodě herního projevu v útoku...
Když máte dostatečné sebevědomí, jste v zápase spontánně aktivnější. I když nejste tak technicky vybaveným jako třeba Özil s Cazorlou, můžete proti nim hrát, když máte sebevědomí. Ale nejsem si jist, že předvedete to, co dokáží oni. 

O zajímavém ročníku FA Cupu...
Vypadlo možná nejvíc týmů z Premier League, ale pořád několik dobrých týmů pokračuje. Počkejme na los.

Jak vážně Arsenal bere FA Cup...
Máme teď týden na přípravu na zápas proti Crystale Palace. Ale trochu jsem rotoval sestavou, v obraně oproti poslednímu zápasu nastoupil dva jiní hráči. Všichni jsou soustředění a připravení bojovat o své místo v sestavě. V současné době máme na každý post dva velmi dobré hráče. 

O Danny Welbeckovi...
Jeden z důvodů proč jsem ho koupil je, že může hrát na hrotu i na křídle. Podle mě si vede opravdu dobře, pro tým je velkým přínosem. Může hrát na hrotu, kde také velmi často nastupoval, ale nejpřirozenějším hráčem na tuto pozici je Giroud. Ten jediný může hrát jen na hrotu, všichni ostatní útočníci mohou hrát na různých postech. Takže když hraje Giroud, ostatní útočníci musí hrát ze strany. 

O Wilsherovi...
Je o dva týdny napřed oproti původním předpokladům návratu. Váhal jsem, jestli ho dnes nevzít alespoň na lavičku, ale chci, aby ještě alespoň týden trénoval. 

O Middlesbrough...
Jsou dobrým týmem, hráli organizovaně, kdyby se jim povedlo dát gól na 2:1, ještě bychom to měli těžké. Hráli plynulý fotbal. Podařilo se nám nepustit je do žádné šance, ale i přes to bylo vidět, že jsou dobří.

O devíti domácích výhrách v řadě...
Je důležité, že doma hrajeme dobře. Čeká nás v lize totiž ještě dost domácích zápasů. Musíme se doma cítit silně, protože tu přivítáme několik silných oponentů. Přivítáme tu Liverpool, Chelsea a Everton, což pro nás budou velmi důležité zápasy. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama