Na hattrick čekám přes dva roky. Jsem ale rád, že jsme vyhráli, řekl po postupu v FA Cupu Giroud

16.02.2015, 13:46 – Monika Gordíková / arsenal.com

V kabině Arsenalu se po včerejší výhře často mluvilo o dobrém týmovém výkonu.

Arsenal vyhrál 2:0 nad Middlesbrough a zajistili si tak postup do dalšího kola prestižní pohárové soutěže. Oba zásahy si připsal Olivier Giroud.

Nejhřejivější slova se tak logicky po zápase snášejí právě na adresu francouzského útočníka, jenž tak trochu vyhlížel hattrick. „Čekám na něj více než dva roky, ale manažer se rozhodl mě stáhnout. Jsem rád, že jsme vyhráli. Těžil jsem ze dvou fantastických asistencí Alexise a Gibbse. Udrželi jsme další čisté konto. Chceme tohle tempo udržet a pokračovat v něm,“ řekl Giroud.

Podle jím zmíněného Gibbse Arsenal rozhodně nečelil jednoduché překážce. „Jsou stále velmi dobrým týmem. Jsou skvěle organizovaní a mají v sestavě rovnováhu. Věděli jsme, že musíme být silní od začátku. Cítil jsem, že dominujeme, co se týká držení míče. Máme hráče, kteří umí vytvořit potřebný rozdíl. Byl to dobrý týmový výkon,“ řekl Kieran Gibbs.

Mladý anglický obránce dobře ví, že v FA Cupu není nic zadarmo. „Víme, co je tohle za soutěž. Můžete v ní vidět týmy, které vám mohou pořádně zavařit, nic nemůžete brát za samozřejmost. Jsme hladoví po tom, abychom udrželi naši trofej, máme na to dobré družstvo. Jsem rádi, že pokračujeme,“ doplnil.

Týmový výkon po utkání vyzdvihl i Danny Welbeck. „Byl to dobrý týmový výkon. Museli jsme být opatrní vůči jejich protiútokům. Řekl bych ale, že jsme se s tím vypořádali docela dobře. Samozřejmě, že vstřelit dva góly a postoupit do dalšího kola je super,“ nechal se slyšet Welbeck, s tím že on i jeho spoluhráči tušili, že Boro budou muset presovat vysoko na hrací ploše. „Věděli jsme i to, že musíme dobře zareagovat na jejich chyby. Poté, co nás nechal několikrát projít, jsme vstřelili dva góly.“

„Ke konci zápasu to bylo hodně o soustředění,“ doplnil Welbeck. Arsenal se tak znovu přiblížil účasti ve finále hraném ve Wembley. „Teď se těšíme na další zápas a doufáme, že se přes něj dostaneme dál. Nechceme se ale dívat příliš dopředu,“ uzavřel Welbeck.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama