Gibbs věří, že Arsenal může bojovat na všech frontách. Máme dost široký kádr, nepochybuje

17.02.2015, 19:25 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / mirror.co.uk

Kieran Gibbs, který o víkendu nechyběl u výhry Arsenalu nad Middlesbrough, věří, že aktuální kádr Arsenalu je schopný soupeřit na všech frontách a pomýšlet na nejeden úspěch. Dále přibližuje, jak probíhá začleňování Gabriela Paulisty do týmu a místních podmínek.

V rámci osmifinále FA Cupu, které severolondýnský celek sehrál na domácím Emirates Stadium, si i přes stále výraznou marodku mohl Arsène Wenger dovolit proměnit základní jedenáctku a vzhledem k úspěšnému postupu do další části tak jasně dokázal, že jeho tým i přes absenci některých hráčů stále disponuje dostatečnou šířkou dovolující užít hned několik alternativ na mnoha postech.

Ačkoli jsou na seznamu zraněných například kapitán Mikel Arteta, Mathieu Debuchy, Alex Oxlade-Chamberlain či nově Aaron Ramsey, víkendové vítězství dle Gibbse dává za pravdu jeho názoru, že Arsenal má v základní jedenáctce hodně možností, přičemž tato šíře kádru klub zanechává ve hře o zisk trofeje, ať už se jedná o ligový pohár, Ligu mistrů či FA Cup.

„Beze sporu máme sestavu, která je schopná bojovat na všech třech frontách. A to bychom všichni taky rádi dokázali. Bez dostatečně širokého týmu by to však nebylo možné. Vzhledem k tomu, že se pokaždé objevily nějaké problémy u konkrétního hráče či celého týmu, je to snad poprvé za hodně dlouhou dobu, co máme tolik možností.“

Menší úlevu, co se týče počtu možností v defenzivní oblasti, přinesl příchod Gabriela Paulisty z Villarealu. Wenger, jinak nesmírně spokojený se svým ledním nákupem, však nedávno přiznal, že pro brazilského obránce to nebude kvůli neznalosti anglického jazyka nikterak jednoduché.

„Momentálně nemluví ani trochu anglicky,“ potvrzuje manažerova slova pětadvacetiletý obránce. „Stejné to ale bylo i s Alexisem, když přišel. Jsem si jistý, že mu to nebude dlouho trvat. Pár krátkých výrazů, které mu pomohou v lepší adaptaci, jsme ho již naučili. Zatím ale vše probíhá skrze křik a ukazování. Například Steve Bould s ním musí některé věci probírat za pomoci některého španělského hráče, který Gabrielovi vše překládá, aby tak angličtině lépe porozuměl, spojil si slova a na hřišti se podle toho dokázal řídit, jakmile je uslyší. Dobré porozumění je totiž zcela klíčové,“ dodává muž, který v poslední době usilovně bojuje o návrat do základní sestavy Arsenalu.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama