Giroud po LM: Ze svého výkonu jsem zklamaný, vše chci co nejdříve napravit

28.02.2015, 13:03 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Středeční utkání nepřineslo fanouškům Arsenalu moc příjemných chvil, do čehož spadá i jasná gólová příležitost Oliviera Girouda, v níž však útočník nepochopitelně minul a brzy poté byl i vystřídán. Francouz tak přiznává, že tento duel pro něj byl velmi nepříjemný a za svůj výkon se stydí.

Ačkoli „Kanonýři“ po několika letech narazili v osmifinále Ligy mistrů na papírově přijatelného soupeře, na vysněný postup do čtvrtfinále to zatím příliš nevypadá. Domácí utkání totiž Arsenal nezvládl a po nedostatečně kvalitním výkonu prohrál s AS Monako 1:3. Stejně jako v minulých ročnících je tak v druhém duelu opět čeká stahování ztráty a snaha si zařídit postup mezi nejlepších osm.

Giroud, jenž byl před tímto zápasem považován za jednoho z klíčových hráčů, jelikož v poslední době hraje ve velmi dobré formě, však v utkání tato očekávání nenaplnil. I přesto, že se dostal do velkého počtu příležitostí, Subašiče překonat nedokázal – ani ve chvíli, kdy po střele Alexise před ním stála prakticky odkrytá branka. Není tak divu, že francouzský reprezentant nebyl ani zdaleka spokojen, a to zvláště poté, co se mu v nedávných utkáních střelecky nesmírně dařilo.

„Jsem opravdu neuvěřitelně zklamaný. Bylo to pro mě hodně nepříjemné. Ale i když jsem podobných obtížných chvil ve své kariéře zažil mnoho, nikdy jsem se nevzdal. Nejsem lepší ani horší než před třemi dny, všechno je o sebedůvěře a snaze udržet se ve formě.“

„Celé utkání pro mě bylo neuvěřitelně těžké, jednoduše se mi nic nedařilo. Snažil jsem se zůstat soustředěný, ale chápal jsem, proč mě chce boss vystřídat. Nebyl to můj den,“ řekl útočník, kterého i přes mnoho neproměněných šancí vyprovázel ze hřiště hlasitý potlesk.

Osmadvacetiletý rodák z Chambéry sice chápe, proč se na něj po prvním duelu osmifinále Ligy mistrů snesla obrovská vlna kritiky, avšak je ochoten udělat vše proto, aby na ní odpověděl co nejdříve a co nejefektivněji v podobě vylepšení letošní gólové statistiky. „Jako útočník vím, že lidé od vás na této pozici mnoho očekávají. V poslední době se mi vedlo, střílel jsem branky, ale pokud najednou neproměníte takovéto jasné příležitosti, musíte se nad sebou zamyslet. Budu na sobě dál tvrdě pracovat, abych se na správnou kolej vrátil co nejdříve.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama