Odhodlání neinkasovat bylo silnější než potřeba útočit, hodnotí Wenger první soutěžní výkon sezony

02.08.2015, 20:20 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Stejně jako minulý rok vstupuje Arsenal do nové sezony nadmíru úspěšně. Ve Wembley se díky brance Alexe Oxlade- Chamberlaina, která byla v duelu s Chelsea vítěznou, i tentokrát celek Arséna Wengera radoval ze zisku Community Shieldu. Jak je francouzský manažer spokojený s obhajobou trofeje a jaký pocit má po prvním vítězství nad José Mourinhem přiblížil na pozápasové tiskové konferenci.

Na vítězství...
Byl to hodně vypjatý zápas. Vstřelili jsme první branku, načež jsme na hřišti mohli vidět dva celky, které hrály s plným nasazením a soustředěním. V některých částech utkání jsme se možná pouze snažili bránit vedení, ale mohli jste vidět, jak byl můj tým odhodlán neinkasovat. Soustředěním se na defenzivu jsme také mohli ztratit potenciál v ofenzivě, avšak i tak jsme si z každého útoku dokázali vytvořit šanci. Měli jsme dnes mnoho příležitostí, ty největší šanci pocházely vždy z našich kopaček. Porazili jsme velmi dobrý tým a vyhráli další trofej, což je pozitivní.

Na otázku, jestli Arsenal opustil svou filozofii…
Nic jsme neopustili. Kvalitně jsme bránili. Naše hra je založena především na pospolitosti, solidaritě a dobré obraně a útoku. Dle mého názoru jsme bránili především proto, že měli hráči před očima jakousi psychologickou překážku. Jejich hlavním cílem bylo udržet vedení a nikoli předvádět útočný fotbal. To musíme přijmout a nemyslím si, že to lze nazvat opuštění filozofie, je to jasný fakt, že jsme utkání chtěli takto vyhrát. A na to jsem pyšný.

O tom, jestli cítí po triumfu nad José Mourinhem satisfakci…
Je tu obrovská satisfakce především z toho důvodu, že jsme vyhráli utkání, ve kterém se proti sobě postavili dva kvalitní týmy a vzhledem i k velkému ofenzivnímu potenciálu Chelsea i že jsme neinkasovali. Chtěli jsme vyhrát a to se nám povedlo.

Ohledně stavu Jacka Wilshera, který do utkání nezasáhl…
Nemohl do duelu zasáhnout, jelikož ho již včera postihl problém s kotníkem. Stalo se to na tréninkovém hřišti. Nemyslíme si, že je to něco vážného, ale nebylo mi řečeno, jestli bude k dispozici za dva či pět dní. Nevím, jak dlouho bude mimo hru. Mělo by to být však v řádech dní.

O sebedůvěře, se kterou vstupuje Arsenal do nové sezony…
Z tohoto pohledu je to velmi dobré a pozitivní a dovoluje nám to se soustředit na další zápas se silnou vírou. Dokazuje to hráčům, že dělají věci dobře a kromě toho se samozřejmě rozjíždí Premier League a tudíž potřebujeme předvádět nutné a vyžadované výkony v každém utkání. Čeká nás nelehký úvod proti West Hamu United, Crystal Palace, tedy dvě derby, a poté Liverpool. Musíme si tedy zůstat ve střehu a vstoupit do sezony dobře, jelikož minulý rok nám to dělalo potíže.

Na výkon Petra Čecha…
Vedl si dobře. Možná měl vliv i na hráče Chelsea, protože ti si možná vnukli myšlenku, že aby ho překonali, musí předvést něco až perfektního. To se někdy stává, když se snažíte až příliš. A stalo se to konkrétně Edenu Hazardovi, když se mu naskytla ta obrovská šance v pokutovém území.

O útočných možnostech týmu…
To záleží na konkrétních zápasech. Snažím se tyto možnosti sledovat neustále během sezony. Dnes jsem cítil, že chci v útoku mít Theovu rychlost a schopnosti dostat se za obranu.  V prvním poločase pracoval velmi tvrdě, ale do šancí se nedostával. V druhé půli po příchodu Girouda bylo v naší hře trochu více fyzického důrazu, což jsme v té konkrétní fázi utkání potřebovali.

Na spekulace ohledně jeho zájmu o Karima Benzemu…
Ne, k ničemu se neschyluje. Upřímně o ničem nevím. Netuším, kdo s tím přišel. Byla to španělská či anglické média. Nevím.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama